×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
16. janvāris, 2015
Drukāt

Vešņakovs: ir pozitīvi signāli, ka Latvijas prezidentūra varētu uzlabot ES un Krievijas attiecības (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ir daudz pozitīvu signālu, ka Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības (ES) Padomē varētu būt nevis konfrontējoša, bet spriedzi mazinoša ES un Krievijas attiecībās, intervijā Latvijas Radio 4 apgalvoja Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Vešņakovs.

Pēc Vešņakova teiktā, šādi signāli esot bijuši no valsts vadītājiem. Viņš arī pauda, ka ģeogrāfiskais izvietojums ļauj Latvijai būt tiltam starp ES un Austrumiem. Un, ja pieeja šim jautājumam arī būs pragmatiska, tas ļaušot Latvijas prezidentūras laikā mazināt spriedzi ES un Krievijas attiecībās, kā arī Latvijas un Krievijas attiecībās.

Kā ziņots, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) šonedēļ uzrunā Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem par Latvijas prezidentūras ES Padomē plāniem sacīja, ka saistībā ar Krievijas īstenoto agresiju pret Ukrainu Eiropas Savienībai (ES) attiecībās ar Krieviju ir jāturpina izmantot diplomātisko dialogu un spiedienu, lai panāktu, ka tiek ievērotas starptautiskās tiesības un vienošanās.

Viņa norādīja, ka pilnībā piekrīt to EP deputātu viedoklim, kuri pauž, ka Krievijas agresija Ukrainā ir jautājums arī par Eiropas un pasaules drošību. ES nepieciešams saglabāt valstu vienotību šajā jautājumā, arī darbos turpinot aizstāvēt savus principus. Tie paredz arī praktisku un politisku atbalstu Ukrainai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Neceri, žurka !

  2. Ja Krievija atšūsies no Ukrainas, tad varēs vismaz parunāties. Citādi vairs nekas nevar sanākt.

  3. Man šis kungs ar ķirzakas acīm nepatīk.. arī uzticību nevieš …

  4. Ka Latvija var izlabot attiecibas starp Eiropas Savienibu un Krieviju, ja Krievijas vadiba to pati
    nevelas darit?!

  5. Tā būtu laba ziņa!! Ar kaimiņiem jāsadzīvo nevis jānaidojas kādas citas valsts interesēs!

  6. Cik sapīpējies? Skaties, ka DP nesāk klauvēt pie tavām durvīm.

  7. Vai tik tiešām Vešņakovs pateiks, kad Krievija atbrīvos Krimu?

Draugiem Facebook Twitter Google+