Dabā

Vētra Latvijā ir rimusies 16


Apsnigušas ielas pilsētā.
Apsnigušas ielas pilsētā.
Foto-LETA

Vētra, kas vakar pāršalca Latviju, šorīt ir rimusies.

Kā liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra mājaslapā pieejamie dati, šorīt plkst.6 spēcīgākās vēja brāzmas bijušas Ventspilī un Alūksnē, kur vējš pūtis ar ātrumu līdz 12 metriem sekundē.

Liepājā, Rēzeknē, Ainažos vēja ātrums bijis 11 metri sekundē, Rucavā – 10 metri sekundē,

Rīgā, tāpat kā Kolkā, Dobelē, Bauskā, Rūjienā, Daugavpilī un Zosēnos reģistrētais vēja ātrums bijis deviņi metri sekundē. Citviet vējš rimies vēl vairāk.

Sinoptiķi gan brīdina, ka vēja brāzmas šodien vēl pieaugs. Latvijā saglabāsies ziemeļrietumu vējš un brāzmās tas pūtīs ar ātrumu 15-18 metriem sekundē, pēcpusdienā piekrastes rajonos vējš pastiprināsies brāzmās līdz 20 metriem sekundē.

Kā ziņots, vakar dienas vidū vēja brāzmas Ventspilī un Liepājas ostā dienas vidū sasniedza 30 metrus sekundē.

Vētra, vējam pūšot ar ātrumu vairāk nekā 20 metri sekundē, vakarā sasniedza arī galvaspilsētu un centrālo Latvijas daļu. Spēcīgas vēja brāzmas reģistrētas arī Latgalē.

Pagājušajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glabšanas dienesta glābēji 62 reizes snieguši palīdzību vētras postījumu novēršanā. Pārsvarā palīdzība sniegta, novācot no brauktuvēm vēja nolauztus kokus. Koku novākšanā glābēji pagājušajā diennaktī piedalījušies 52 izsaukumos.

Piecreiz sniegta palīdzība dažādu vēja atrautu konstrukciju demontēšanā vai nostiprināšanā. Tāpat piecreiz saņemti izsaukumi par vēja bojātām ceļazīmēm un plakātiem.

Vētras radīto postījumu dēļ elektroapgāde šorīt vēl traucēta aptuveni 3000 mājsaimniecību. Kā informēja AS “Sadales tīkls” pārstāvji, sestdienas vakarā un naktī ievērojami samazināts bojājumu skaits Kurzemē un Centrālajos reģionos, atjaunojot elektroapgādi vairāk nekā 12 000 mājsaimniecību.

Bojājumu novēršanas darbs turpinās Latvijas Rietumu un Centrālajos rajonos. Šodien bojājumu novēršanā iesaistītas 175 brigādes ar 420 cilvēkiem.

Rēķinoties ar darba drošību diennakts tumšajā laikā, “Sadales tīkls” operatīvie dienesti naktī uz svētdienu turpināja strādāt, veicot bojāto posmu lokalizēšanu un izdarot pārslēgumus līnijās, apzinot aktuālo situāciju zemsprieguma elektrotīklā, lai svētdien no rīta varētu turpināt elektroapgādes atjaunošanas darbu.

Mitējoties spēcīgajam vējam, naktī uz svētdienu jauni atslēgumi nav reģistrēti.

Pēc AS “Sadales tīkls” operatīvās informācijas plkst.7 elektroapgādes traucējumi vēl ir 606 klientiem Ventspils novadā, 276 Kuldīgas novadā, 860 Dobeles novadā, 530 Olaines novadā, 490 Ķekavas novadā un 146 Mārupes novadā.

Elektrības atjaunošanā ir piesaistītas visas pieejamās tehnikas vienības – kvadricikli, traktori, pacēlāji un citas. AS “Sadales tīkls” pārstāvji reģionos sazinās ar vietējām pašvaldībām, lai informētu par elektroapgādes atjaunošanas gaitu un, ja nepieciešams, nodrošinātu ar ģeneratoriem sociāli jutīgus objektus.

Šodien plkst.8.15 noticis tehnoloģisks traucējums 10 kilovoltu kabeļtīklā Rīgas pilsētā, ietekmējot elektroapgādi aptuveni 1900 klientiem. Operatīvā izbraukumu brigāde plkst.8.51 atjaunojusi elektroapgādi visiem klientiem Matīsa, Bruņinieku, Valmieras un Stabu ielā.

LA.lv