×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
8. februāris, 2017
Drukāt

VID būs jāskaidro, kāpēc piemēro nodokli ārvalstu pensijām (10)

Foto Sputnik/Scanpix/LETAFoto Sputnik/Scanpix/LETA

Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija lūgs Valsts ieņēmumu dienestu (VID) skaidrot iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) piemērošanu diasporas pārstāvju ārvalstu pensijām.

Komisijā šo jautājumu iepriekš aktualizēja Eiropas Latviešu apvienības pārstāvji, kuri norādīja, ka ārpus valsts dzīvojošos tautiešus satrauc neskaidrība par ārzemēs piešķirto pensiju aplikšanu ar nodokļiem, to saņēmējiem atgriežoties uz pastāvīgu dzīvi Latvijā.

Deputāti un ELA uzskata, ka ir nepieciešams izskaidrot nosacījumus šajā jautājumā, piemēram, atbildot uz to, kā tiek aprēķināts nodokļa apmērs un kas to veic. Tāpat jāgūst skaidrība, kā praksē tiek piemēroti starpvalstu līgumi par dubultās nodokļu uzlikšanos novēršanu pensiju lietās ar valstīm, kurās dzīvo visvairāk diasporas pārstāvju – Lielbritāniju, Īriju un Vāciju.

Pēc VID skaidrojuma saņemšanas par šo jautājumu plānots spriest komisijas sēdē kopā gan ar šīs iestādēs, gan Finanšu ministrijas, gan diasporas pārstāvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. mūsu valsts amatpersonu rijība ir bezgalīga,teiciens,latvietim,latvietis ir visgardākā uzkoda,nav no zila gaisa ņemts…..

 2. Latvijā briest nopietnas problēmas, tas nau uz labu.

 3. Pat bagātās zemēs Atbildēt

  Pensijas apliek ar nodokliem. Latvijai ir starpvalstu līgumi lai pensijas netiktu divas reizes apliktas.Tas ir katra pensionāra personīgā atbildībā nokārtot savas saistības. Brīnumi nenotiek paši no sevis.

 4. pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošo kriminālnoziedznieku zināšanai Atbildēt

  > pie la-vīzes masmēdekļa administratīvās SILES lopiski truli parazitējošajiem kriminālnoziedzniekiem
  .
  PRETLIKUMĪGA CENZŪRA smird, la.lv administratīvie “locekļi”. Tieši tāpat, kā šo kriminālrecidīvo noziegumu piekopjošie “lielākie kretīni”. Galvenokārt – tāpēc, ka šajā pašreizējā “tiesiskajā valstī” CENZŪRA IR AIZLIEGTA un neizbēgami TIEK SODĪTA SASKAŅĀ AR LIKUMU!!!

  =======

  Latvijas Republikas SATVERSME.

  VIII nodaļa. Cilvēka pamattiesības

  89. Valsts atzīst un aizsargā cilvēka pamattiesības saskaņā ar šo Satversmi, likumiem un Latvijai saistošiem starptautiskajiem līgumiem.

  90. Ikvienam ir tiesības zināt savas tiesības.

  91. Visi cilvēki Latvijā ir vienlīdzīgi likuma un tiesas priekšā. Cilvēka tiesības tiek īstenotas BEZ JEBKĀDAS DISKRIMINĀCIJAS.

  100. Ikvienam ir tiesības uz vārda brīvību, kas ietver tiesības brīvi iegūt, paturēt un izplatīt informāciju, paust savus uzskatus. CENZŪRA ir AIZLIEGTA.

  =======

  Ir sacīts: “Likuma nezināšana (un, īpaši jau, pat nevēlēšanās zināt) neatbrīvo no LIKUMĪGĀS ATBILDĪBAS.”

  Un, arī: “Cilvēkam galva ir paredzēta galvenokārt domāšanai – NEVIS tikai kā plauktiņš cepurei / pakaramais lakatiņam, vai arī priekš tam, lai putni rumpi nepiegāna.”

 5. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;)))))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C.E.N.Z.Ū.R.A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Nevajag daudz vārdu, lai pateiktu patiesību, BET – pat bezgalīgi daudz vārdu var izrādīties par maz, lai pateiktu patiesību tiem, kas to nevēlas dzirdēt.”

  Un, arī: “Gudri ļaudis mācās galvenokārt no citu kļūdām, ne pārāk gudrie – galvenokārt no savējām, bet pilnīgi bezcerīgi muļķi nemācās VISPĀR.”

  =======

  Mediju ziņa (2008. gads): Aptuveni 28.000 uz Īriju emigrējušajiem un pašreiz tur dzīvojošiem latviešiem (”oficiālās” statistikas dati) ik gadu esot “jānomaksā savai dzimtajai valstij vismaz apmēram viens miljons latu nodokļu starpībā”. Šīs valsts pašreizējais “finanšu ministrs” A. Slakteris ( TP / “nasing spešal” ) esot publiski “paudis viedokli”, ka “daudzi mūsu cilvēki, kuri strādā Īrijā, droši vien paši nezina, ka ir palikuši parādā Latvijas valstij”…
  —–
  .
  “Lai “bēgļi” uztur SILES “valsti”!…”
  ( O.M.© “Hroniskais pjedestāls” – 13.06.2008., Nr.6. )
  .
  Kas SPIESTI braukt uz svešu valsti,
  Tos MUĻĶU Zemes SILES balsti,
  Grib ‘attārpot’ par miljons latiem,
  No “parādnieku” makiem “platiem”…

  “Lai tie, kas pamet Dzimtās Mājas,
  Un “valsti”, kur var ‘atstiept kājas’,
  Iekš ķešām dziļāk parakājas ~
  Šiem ‘budžet-lādi’ pildīt klājas!
  .
  Lai “bēglis” uztur SILES “valsti”,
  Par to, ka ziemā nenosalsti,
  (Kaut – apkurei ir cenas lielas…)
  Vai – vispār ‘nekūko’ uz ielas!
  .
  Lai aizbraucējs MUMS ‘bleķo ragā’,
  Par to, ka “valstij” = ‘sū#i vagā’,
  Bet SILES rukšķiem = sen ‘pie kājas’,
  CIK “vaukšķu” ‘īros’ meklē mājas!
  .
  Lai tie, kas svešās zemēs ‘spieto’,
  ŠEIT ‘bleķo’ nodokļus, ‘pa cieto’ ~
  Šī “valsts” to “likumīgi” prasīs!!!
  (Un – kontus VID’s ‘pa tīro kasīs’…)
  .
  Tas “emigrantiem” nešķiet lēti?!…
  Bet – š’tādā veidā “motivēti”,
  Tiek “bēgļi” ‘paunoties’ uz mājām!
  (No kurām “vaukšķus” iztrenkājām…)”

  Grib SILES “valsts” no “emigrantiem”,
  Pēc MUĻĶU ZEMES “likumpantiem”,
  ‘Kāst’ miljonus (kas “parāds” esot) ~
  Tas “motivēs” šos mājup ‘desot’?!…

  =====

  oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [cenzēts]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu lumpeņu, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmolibersatu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju”, nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” u.c. taml. “biogaļas izstrādājumu” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans@inbox. lv .

 6. Zb jau tas vid

 7. A man nav žēl, lai ņem!!!

 8. Es nesaprotu kadas butu tiesibas musu valdibai nemt nodoklus no pensijas ko cilveki nopelnijusi arzemes ta tacu ir vinu nopelnita,bet nevis no Latvijas nodokliem,ka vienmer valdiba grib nopelnit zu citu rekina,lai tikai pasiem nebutu jadoma kur nemt naudu prieks vinu uzdzives un vinu lielajam algam.

  • Kad mūsu Valdiba saks stradat….tikai mekle variantus ka dabut naudu neko nadarot…nu jau grib kierties klat pie arzemju pensijam…labak samaziniet 100 klauniem visas kompensacijas un Prezidenta kancelejas darbiniekiem premijas un bus valsti nauda…idiotu bars…kauns par valsti …

  • Pasi valsti izzaga,visu rupniecibu nolikvideja,darba nav,visi jau nevar sedet mikstajos kreslos un dzert kafiju,kadam ir jastrada,jauztur gimenes,jaskolo berni,jauniesi lielaka dala aizbraukusi,lauki izmirusi,bet premijam gan atrodas nauda nevis normalam algam,tagad pie pensijam piekerusies,dubulto nodoklus,kur tas redzets….

Draugiem Facebook Twitter Google+