Latvijā
Rīga

VIDEO: Zoodārza apmeklētājus satrauc lāča uzvedība 16

Foto LETA

Rīgas Zooloģiskā dārza apmeklētāji satraukušies, ka brūnais lācis esot savā voljerā ilgstoši atkārto vienas un tās pašas kustības, jautājot, vai pie vainas karstums vai aprūpētāju nodarīts kaitējums?

Rīgas Zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns TV3 raidījumam “Bez Tabu” skaidro, ka pirms nonākšanas Rīgas Zooloģiskajā dārzā lācis teju 20 gadus bijis Latvijā vienīgais privātais lācis. Tā īpašnieks bija bijušais zemessargs, boksa un svarcelšanas treneris Aivars Ritenieks. Tālajā 1994. gadā Bargo kā mazu lācēnu viņš no pieņēma pie sevis, izglābjot no iemidzināšanas.

Saistītie raksti

2014. gadā Ritenieks bankrotēja, banka atņēma īpašumus, līdz ar to ķepainis palika bez mājvietas. Par laimi, uzreiz to uzņēma Rīgas Zooloģiskais dārzs. Uzņēmuma pārstāvis skaidro, ka dzīvnieks iepriekš dzīvojis pārāk šauros apstākļos, kas radījušas neatgriezeniskas sekas, iedragājot lāča psihi.

Lācim Bargajam šobrīd jau ir 22 gadi, bet iegūtā slimība diemžēl – neārstējama.

Tiesa, šādai lāča uzvedībai ir periodisks raksturs. Stereotipiskā uzvedība lācim ir tad, kad paaugstinās stresa līmenis, hormonu līmenis. Tas šobrīd ir saistīts ar vairošanās periodu.

Tā ir stereotipiskā uzvedība, kas rodas gadījumos, kad dzīvnieks dzīvo ļoti šauros, vājos un sliktos apstākļos. Šaurā, nelielā būrī.

LA.lv