Vienmēr svaigi apavi, bez sviedru smaciņas. Kā to panākt? 0

“Kā no piesvīdušiem apaviem izdabūt nepatīkamo aromātu?” 
Juris K. Preiļos

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

Kājas, kas stundām ilgi ieautas kurpēs vai zābakos, svīst, radot baktērijām labvēlīgu vidi, kurā tās barojas ar proteīniem un izdala smakojošas skābes. To veicina arī mitrums, kas iesūcas apavos no ārpuses, un kājas turpina sust. Tām viegli piekļūst netīrumi un mikrobi, bet, apavus noaujot, degunā iesitas nepatīkams smārds. Protams, šīs problēmas gribas novērst. Vēl jo vairāk tālab, ka higiēnas pasākumi kājām nepieciešami slimību profilaksei, bet apaviem tie pagarina mūžu.

Visvieglāk notīrīt vasaras apavus. Tas jādara gan ikdienā, gan pirms nolikšanas ziemas guļā.
Liela slēgtu apavu nelaime ir samirkšana, tāpēc vienmēr pirms tīrīšanas tie ir jāizžāvē. Nedrīkst darīt to strauji – pie elektroierīcēm vai atklātas uguns, jo tad apavi sacietē, saplaisā un bojājas materiāls, no kura tie izgatavoti.

CITI ŠOBRĪD LASA

Žūšanai jānotiek dabiski, tāpēc apavi vienmēr jāatstāj vaļā, piemēram, zābaki ar atvērtiem rāvējslēdzējiem. Palīdzēt var vien ar saņurcītu avīzi, ko iebaksta purngalos, jo tā palīdz uzsūkt mitrumu un, ja ir nodrošināta gaisa piekļuve, process notiek ātrāk.

Īpaša uzmanība jāpievērš arī zeķēm, jo sasvīdušas vai izmirkušas rada labvēlīgu vidi mikrobiem tāpat kā apavi. Nav jēga noaut mitrās un pēc izžāvēšanas krietni pacietas vilkt atkal kājās! Mikrobi no tām nekur tālu nav pazuduši.

Lai zābaki vai kurpes mazāk samirktu un ātrāk izžūtu, lietainā laikā pirms iziešanas apavi jāapstrādā ar pretmitruma līdzekļiem, jo smird ne tikai tie, kas piesvīduši. Un tā nav modes prasība katrai sezonai iegādāties vairākus pārus apavu, bet gan nepieciešamība vienus aut kājās, kamēr citi žūst.

Nepatīkamās smakas likvidēšanai paredzēti dažādi dezodoranti un dezinfekcijas līdzekļi. Apstrādājiet ar tiem apavu iekšpusi, vēlams netrāpīt uz ārpuses virsmas, jo daži bojā krāsu vai faktūru, atstāj traipus.

Aptiekās var iegādāties dermatoloģisku un higiēnisku līdzekli – Borozin pulveri, kas novērš nepatīkamo kāju un apavu aromātu, aizsargā kāju ādu no bojājumiem, iekaisumiem, niezes un plaisāšanas un der arī infekciju un sēnīšu slimību profilaksei. Preparāts ir ļoti piemērots sportistiem, fiziska darba strādniekiem un cilvēkiem, kuri nepārtraukti pārvietojas, jo pulverim ir lieliska uzsūkšanās spēja, kas saglabājas visai ilgi, – pēc regulāras piecu dienu lietošanas pat vairākus mēnešus. Komplekta iesaiņojumā ir piecas paciņas, katru sadala uz pusēm, ieberot labās un kreisās kājas zābakā, sporta apavos, kurpēs utt., vislabāk – no rīta. Tā – piecas dienas pēc kārtas. Tiesa gan, novelkot apavus, nedaudz pulvera ieraudzīsiet arī uz zeķēm, jo Borozin sastāvā ir borskābe, kalamīns, salicilskābe, mentols, alkanfors, cinka oksīds, cinka stearāts, magnija karbonāts un talks.

Reklāma
Reklāma

Bieži vien paiet ilgs laiks, kamēr izdodas atrast savu metodi, kā ikdienā cīnīties ar nepatīkamo vai pat iestāvējušos aromātu. Neapšaubāmi, profilakse ir viens no labākajiem veidiem, kamēr smaka apavos vēl nav ieēdusies.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.