×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
15. marts, 2012
Drukāt

Vientuļā cīņā pret vīriešiem (1)

Ar bērnības sapņu piepildīšanu ne vienmēr var sagaidīt skaļus aplausus, un tā noticis ar oskaroto režisoru Stīvenu Soderbergu, kurš, vēlēdamies paust savu sajūsmu par 60. gados uzņemtu gangsterfilmu ar Lī Mārvinu galvenajā lomā, piedāvā savu versiju par atriebību, stilizāciju un cīņas mākslu.

 

Stāstā iemetis plejādi Holivudas slavenību, Soderbergs piedāvā trilleri, par kuru atsauksmes ir neviennozīmīgas – no “izcili” līdz “briesmīgi”, bet meistariem, kā zināms, kļūdas piedod daudz biežāk nekā viduvējībām.

 

Melorija Keina ir no tiem cilvēkiem, kuru darbiņš parasti plašākai sabiedrībai tiek noklusēts – viņa ir slepenā aģente, kuru piesaista īpaši sarežģītu uzdevumu paveikšanai. Taču pēdējā lieta, kad Keina kopā ar dažiem kolēģiem no drošas nāves izglāba kādu ķīniešu žurnālistu, liek sievietei daudz ko pārdomāt, kā arī ļauj beidzot uzzināt, kas ir cilvēki, ar kuriem viņa strādā. Un, protams, tāda atklāsme liek bēgt, ko kājas nes, citādi Melorijas Keinas darba moto – strādāt ātri, efektīvi un – pats galvenais – tīri, tiks attiecināta uz viņu pašu. Viņa bēg, mēģinot izdomāt, kurš varētu būt nodevējs, un Soderbergs kā puzli saliek pēdējo dienu notikumus, kurā triumfē nodevība, atriebība un daudz stilizētu cīņas epizožu.

Šķietami vienkāršā sižeta līnija režisora rokās pārvērtusies par mistisku trilleri, kurā par notikumiem daudz svarīgāks ir tā vizuālais izpildījums, un tieši tāpēc darbības nozīmīgums nav paslēpts aiz dārdošas mūzikas skaņām, tieši tāpēc viņa, aktrise Džīna Karano, ir godalgota cīņas meistare – stājas pretī fiziski daudz spēcīgākiem aģentiem vīriešiem, tieši tāpēc cīņas pārvērstas par brutālām, taču perfekti iestudētām ainām, kas nemaz nepretendē uz ticamību, bet ir mazs svaiga gaisa malks Holivudas grāvēju gūzmā un kārtējais pierādījums, cik grūti pat uz lielā ekrāna ir izsisties vārda tiešā nozīmē varonei, kura dzīvo pasaulē, kurā savukārt dominē vīrieši. Taču Soderberga uzskatāmā vēlēšanās radīt izklaides filmu, kas, kā labi zināms, pēc Holivudas likumiem teju vienmēr nodrošina panākumus, šoreiz nav pārvērtusies par triumfu, bet gan profesionāli nostrādātu – Soderbergs, pieņēmis pseidonīmu Pīters Endrjūss, ir arī šīs filmas operators – meistara bērnības dienu sapņu piepildījumu, kas pilnīgi noteikti neiekļaujas viņa labāko darbu piecniekā.

 

Būtiskais

“Melorija Keina. Nevaldāmā”/”Haywire”

ASV, Īrija, 2011.

Režisors: Stīvens Soderbergs

Lomās: Džīna Karano, Maikls Fasbenders, Jūens Makgregors, Bils Pakstons, Antonio Banderass, Čanings Tatums, Maikls Duglass, Metjū Kasovics

No 16. marta “Kino Citadele”, “Cinamon” un “Multikino”

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+