×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
5. novembris, 2013
Drukāt

Viltus graudu pircēji Vidzemē no zemnieces izkrāpj 32 tonnas graudu

Foto: LETAFoto: LETA

Graudu pārstrādes uzņēmums AS "Rīgas dzirnavnieks" pieņem jaunās ražas pirmo auzu graudu kravu, atklājot jaunās ražas pieņemšanas sezonu.

Valsts policijas (VP) Vidzemes reģiona pārvaldes Limbažu iecirknī ar iesniegumu vērsusies zemniece, no kuras viltus uzpircēji izkrāpuši 32 tonnas graudu, radot 5 271 lata lielus zaudējumus. Policijai ir pamats uzskatīt, ka līdzīgi krāpnieciski darījumi veikti arī citur Latvijā. Tāpēc zemnieki tiek aicināti rūpīgi izvērtēt savus darījumu partnerus, portālu “LA.lv” informēja VP.

Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka sieviete ievietojusi laikrakstā sludinājumu ar informāciju, ka pārdod graudus. Uz sludinājumu atsaukusies persona, kura uzdevusies par firmas pārstāvi un panākta mutiska vienošanās par graudu pārdošanu.

Norunātajā laikā saimniecībā ieradies pircējs, īrētā automašīnā iekrautas gandrīz 32 tonnas graudu un noslēgts līgums, kurā puses vienojušās, ka nauda uz norādīto kontu tiks pārskaitīta divu dienu laikā. Zemniece naudas pārskaitījumu nav saņēmusi un tad arī atklājies, ka pircējs uz norādītajiem telefona numuriem nav sazvanāms un tuvākas ziņas par firmu, ar kuru noslēgts līgums, nav pieejamas.

Policijā uzsākts kriminālprocess par krāpšanu un izmeklēšana turpinās.

Policija brīdina zemniekus, ka šādiem gadījumiem ir tendence atkārtoties, un atgādina, ka pirms šādu un līdzīgu darījumu slēgšanas noteikti ir jāpārbauda informācija par firmu un jāievāc ziņas par tās darbības jomām. Tāpat vēlams noskaidrot, kādas ir atsausmes par līdzšinējo firmas darbu.

VP iesaka izvairīties no pircēja piedāvājuma veikt pēcapmaksu, uzstājot uz vismaz daļēju summas pārskaitīšanu pirkuma izdarīšanas brīdī. Pirms darījuma, jāizvērtē visi riski un nekavējoties jāreaģē, ja ievēro ko aizdomīgu- uzmanība jāpievērš automašīnām ar ārvalstu numuru zīmēm un tam, kā izturas “pircējs”. Nozīmi vajadzētu pievērst arī tam, kādus jautājumus pircējs uzdod, pēc kā var gūt priekšsatu par viņa zināšanām konkrētajā jomā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+