Latvijā
Novados

“Viņš pie mums nāca kā uz bankomātu.” Iekrīt sirotājs Helmuts Kurzemē5


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-LETA

Pieci gadi par 20 noziedzīgiem nodarījumiem, šādu sodu piespriedusi Kurzemes rajona tiesa 43 gadus vecajam Helmutam par zādzībām un laupīšanām Kurzemē, kas paveiktas pēdējo gadu laikā.

Par cietušajiem šajā lietā atzītas 11 privātpersonas un juridiskas personas. “Viņš pie mums nāca kā uz bankomātu,” laikrakstam “Kurzemes Vārds” stāstīja cietusī sieviete.

Vīrietis pēdējos gadus nekur nav strādājis, tomēr ienākumi ir bijuši tādā apmērā, lai viņš nomātu auto. Ar tām viņš regulāri devies apzagt Durbes un Grobiņas iedzīvotājus. Pēc laikraksta vēstītā kādās Grobiņas ģimenes mājās vīrietis “viesojies” vairākkārt, nozogot lielas naudas summas. Tur viņš pastrādājis arī smagāko noziegumu – piekāvis mājas saimnieci, tolaik 72 gadus vecu sievieti.

Viņa atceras liktenīgos notikumus – viņai naktī nav nācis miegs, tāpēc devusies uz mājas virtuvi pirmajā stāvā iedzert zāles. Vīrietis bijis paslēpies nišā un, kad viņa ieslēgusi gaismu, uzbrucis.  Sieviete bezsamaņā palikusi guļam uz grīdas. Par to laiku viņš nolaupījis sievietes bankas karti un vēlāk ar to izņēmis vairāk nekā tūkstoti eiro. Laikraksts vēsta, ka sieviete pieļāva, ka uzbrucējs viņu sitis tik ilgi, līdz viņa atklājusi, kur ir bankas karte, ko nav zinājis pat dzīvesbiedrs.

Noziegumus lielā mērā izdevies atklāt, jo kādā Rīgas firmā vīrieša iznomātās automašīnas bijušas aprīkotas ar GPS sistēmu.  Policijai Helmutu izdevās aizturēt pagājušā gada oktobra beigās.

Šobrīd, esot ieslodzījumā, pieteicies elektromontiera kursos. Cietušajiem tiesā viņš lūdza piedošanu, sakot, ka nodarīto nožēlojot.

Tiesu debatēs prokurore lūdza piespriest trīs gadus un sešus mēnešus cietumā, ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Kurzemes rajona tiesa vīrieti sodījusi ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem.

Spriedumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Kurzemes apgabaltiesā.

LA.lv