×
Mobilā versija
+11.6°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
14. maijs, 2015
Drukāt

Vintera saimniecībā plāno būvēt vēl vienu siltumnīcu (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Motobraucēja un lauksaimnieka Jāņa Vintera zemnieku saimniecība “Līgo” pagājušajā gadā strādājusi ar 2,92 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 24% mazāk nekā iepriekšējā gadā apgrozītie 3,85 miljoni, liecina ”Firmas.lv” informācija.

Saimniecības peļņa pērn bijusi 1,19 miljoni eiro salīdzinājumā ar 1,53 miljoniem 2013.gadā.

Kā vadības ziņojumā norādījis Vinters, pērn saimniecība apsaimniekoja 1424,52 hektārus savas un nomātas zemes Elejas, Vilces un Lielplatones pagastos. Pērn arī izpirkta zeme vairāk nekā 300 000 eiro vērtībā.

Savukārt vairāk nekā 1000 kvadrātmetru siltumnīcā pērn iegūtas divas hibrīdšķirņu gurķu ražas, kuru sēklas saskaņā ar iepriekšējos gados noslēgto līgumu pilnībā tiek eksportētas uz Holandi uzņēmumam “Monsanto”. Produkcijas realizācija, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, naudas izteiksmē bijusi par 117 135 eiro mazāka.

Savukārt biogāzes iekārtā saražots vairāk nekā 4000 kilovatstundu elektroenerģijas, kas pārdots AS “Enerģijas publiskais tirgotājs”.
Tāpat ziņojumā norādīts, ka pērn Lauku atbalsta dienestā iesniegts projekts “Siltumnīcu kompleksa attīstība”, paredzot paplašināt esošās siltumnīcas vēl viena hektāra platībā.

Kā ziņots, Vinters pirms diviem gadiem ar Eiropas fondu līdzfinansējumu investēja apmēram trīs miljonus eiro jaunā hibrīdo gurķu sēklu audzēšanas siltumnīcā, rēķinoties, ka ieguldījums atmaksāsies desmit gados.

Siltumnīcā patlaban tiek audzētas vairāk nekā desmit dažādas sēklas gurķu šķirnes. Katru sezonu saražoto sēklu skaits ir dažāds, tomēr kopumā sēklu masa ir no 0,5 līdz 2,5 tonnām sezonā.

Zemnieku saimniecība “Līgo” dibināta 1989.gadā Lielplatonē un ir viena no lielākajām Zemgalē. Saimniecībā pastāvīgi tiek nodarbināti 23 darbinieki. Saimniecībā tiek audzēti arī ziemas kvieši, vasaras kvieši, kukurūza zaļbarībai un skābbarībai un nedaudz ziemas rapsis.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Paceļam augšā viņa izteicienus par to, ka Latvijā vienīgie lauksaimnieki būs tikai daži lielsaimnieki, pabrīnamies par mutantu audzēšanu, piefiksējam politzagļu oik esamību bilancē un domīgi uzdodam sev jautājumu – vai tiešām pats to visu sabīdija? 😉

  2. Viss jau būtu ok, bet sadarbība ar Monsanto…

  3. Katra ģimene šiem maksā nodevu OIK formā par elektroenerģiju. Tā top miljonāri Latvijā

Draugiem Facebook Twitter Google+