×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
20. novembris, 2014
Drukāt

Pirms došanās kosmosā Sāra Braitmena dziedās Latvijā

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rīgā atgriežas skaistās balss īpašniece, populārā opermūzikas dīva Sāra Braitmena. 23. novembrī pasaulslavenā dziedātāja sniegs koncertu “Arēnā Rīga”, viņas sniegumā skanēs pasaulē populāras melodijas, ko papildinās neparasta un aizraujoša lāzeru videoizrāde.

Sāras Braitmenas vārds ir sinonīms akadēmiskās un populārās mūzikas sintēzei, angliski dēvētai par klasisko “crossover”, kuru viņa kopj jau 25 gadus. Angļu operetiskās popmūzikas dziedātāja, liriskais soprāns, dziesmu autore, aktrise un dejotāja Sāra Braitmena iekaroja pasauli, parādot savu izcilo soprānu mūziklā “Cats”, kura autors ir viņas bijušais vīrs – leģendārais komponists Endrjū Loids Vēbers. Pēcāk Braitmena popularitāti iemantoja kopā ar Andrea Bočelli izpildot dziesmu “Time To Say Goodbye”. Dziesma iekļauta Ginesa rekordu grāmatā kā visu laiku pārdotākais singls Vācijā.

Māksliniece dziedājusi mūziklā “Operas spoks” un E. L. Vēbera “Rekviēmā”, kurus Vēbers sarakstījis tieši viņai. Dziedātāja divreiz dziedājusi olimpiskajās spēlēs – Barselonā un Pekinā. Jāpiebilst, ka Braitmena ir arī pārdošanas skaitļos pieprasītākais soprāns – viņa pārdevusi vairāk nekā 30 miljonus ierakstu, regulāri uzstājusies pārpildītos stadionos. ASV Ierakstu industrijas asociācija atzinusi Sāru Braitmenu par visu laiku veiksmīgāko akadēmiskās mūzikas izpildītāju. Braitmena uzstājusies kopā ar pasaulslavenajiem tenoriem Hosē Karerasu, Plasido Domingo un Lučāno Pavaroti.

Viņas pagājušajā gadā izdotais albums “Dreamchaser”, ar kura turneju māksliniece viesojās Rīgā, ir visu laiku spilgtākais viņas sniegums. Par to liecināja arī pilnībā izpārdotā “Arēna Rīga”. Pērn Braitmenas balss skanēja elektroniskas mūzikas pavadījumā, bet šajā reizē dziedātāja uzstāsies kopā ar simfonisko orķestri pilnā sastāvā.

Pērn oktobrī Sāra Braitmena daudzus pārsteidza, paziņojot, ka viņai veikta vispusīga veselības stāvokļa izmeklēšana un viņa atzīta par piemērotu lidojumam kosmosā, kas bijis viņas ilgi lolots sapnis. Paredzēts, ka jau nākamgad viņa trīs cilvēku komandas sastāvā dosies uz Starptautisko kosmosa staciju, tādējādi kļūstot par pirmo dziedātāju un vispār izklaides industrijas pārstāvi, kas būs viesojies Visumā.

Tā kā dziedātāja 2015. gadā būs UNESCO īpašā sūtne un dosies kosmosā, kas viņas dzīvei uzliks vēl vairāk pienākumu, tad šogad nolēmusi ar visu sirdi un dvēseli ļauties mūzikai, lai sagādātu prieku klausītājiem un skatītājiem visā Eiropā. Viņas šovā būs īpaši gatavoti specefektu numuri ar īpaši šai tūrei veidotiem videoklipiem, kas uz skatuves radīs mistisku pasaku tēlu izrādi. Tiesa, kad Sārai uzdeva jautājumu, kuru no savām dziesmām viņa labprāt nodziedātu kādam, ko, iespējams, sastaptu kosmosā, dziedātāja izvēlējās nevis savu, bet elektroniķu “Fatboy Slim” dziesmu “Right Hier Right Now” – dziedātājai piemīt smalka humora izjūta.

Varbūt noder

Sāras Braitmenas koncerts 23. XI 19.00 “Arēnā Rīga”

Biļetes “Biļešu servisa” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv

Cena: EUR 35 – 116

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+