×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
19. aprīlis, 2017
Drukāt

Žagara režisētajai operai “Manona” – sešas “Zelta maskas” nominācijas (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Režisors Andrejs Žagars, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka un mākslinieks Reinis Suhanovs izvirzīti prestižajai Krievijas Nacionālajai teātra prēmijai “Zelta maska” par Žila Masnē operas “Manona” iestudējumu Staņislavska un Nemiroviča-Dančenko muzikālajā teātrī, šodien pavēstīja sabiedrisko attiecību speciāliste Tija Ezeriņa.

“Manona” iestudējums ieguvis sešas “Zelta maskas” nominācijas, tostarp kā labākā opera, labākai vīriešu lomai par kavaliera de Grijē lomu izvirzīts Liparīts Avertisjans un labākai sieviešu lomai par Manonas Lesko atveidojumu – Jevgēņija Afanasjeva.

“Esmu patiesi pagodināts par “Manonas” augsto novērtējumu un iespēju sacensties ar tādiem spožiem meistariem kā Ričardu Džonsu, Robertu Vilsonu un Pīteru Steinu. Iestudējumos vienmēr cenšos panākt, lai skatītāji justu emocionālu sasaisti ar varoņiem, tajos varētu atpazīt paši sevi vai līdzcilvēkus,” nomināciju balvai komentē Andrejs Žagars.

Lai piepildītu režisora ieceres, tērpu māksliniece Kristīne Pasternaka izrādei radīja 370 tā laika kostīmus, bet Reinis Suhanovs – monumentālu scenogrāfiju, viņu pūles vainagojušās ar nomināciju atbilstošās kategorijās.

Pavisam prēmijai “Zelta maska” kategorijā opera izvirzīti trīspadsmit izrādes, tostarp režisora Ričarda Džonsa darbs Maskavas Lielajā teātrī – G.F.Hendeļa “Rodelinda”, nominēts arī “Rodelindas” mākslinieks Džeremijs Herberts; Roberta Vilsona Permas Operas un baleta teātrī iestudētā Dž.Verdi “Traviata”, kurai viņš bijis arī gaismu mākslinieks, kā arī izrādes kostīmu māksliniece Yashi; tāpat žūrija atzinīgi novērtējusi Pītera Steina Maskavas Lielajā teātrī iestudēto H.Berlioza “Fausta pazudināšanu”.

Nacionālā teātra prēmija “Zelta maska” ir prestižākais Krievijas apbalvojums teātra un skatuves mākslas jomā. 1993.gadā iedibināto apbalvojumu pasniedz visu teātra mākslas žanru izrādēm: labākai drāmai, operai, baletam, modernās dejas izrādei, operetei un mūziklam, kā arī leļļu teātrim. Prēmijas nominantus izvirza respektabla žūrija, kurā darbojas aktieri, režisori, diriģenti, horeogrāfi un mākslinieki. Balvas pasniegšana notiek Krievijas teātra festivāla “Zelta maska” laikā, kad uz Maskavas skatuvēm redzamas nozīmīgākās Krievijas pilsētu teātru izrādes.

Prēmijas “Zelta maska” pasniegšanas ceremonija notiks 19.aprīlī Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko muzikālajā teātrī Maskavā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Prieks par Andreju Atbildēt

    Bravo Andrejam un komandai! Jēgpilnas idejas un veiksmi turpmāk!

  2. Žagars ir pelnījis būt par latviešu prezi – ir LGBT iemīļots un pasaulē pieprasīts režis un kas tad vēl latviešiem ir – AC/dc un kruman, vēl godmans?

Draugiem Facebook Twitter Google+