×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. maijs, 2015
Drukāt

Zaļā partija Valsts prezidenta amatam izvirza Vējoni (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Raimonds Vējonis

Zaļo un zemnieku savienībā (ZZS) ietilpstošā Latvijas Zaļā partija (LZP) trešdien valdes sēdē nolēma par savu Valsts prezidenta kandidātu izvirzīt aizsardzības ministru un LZP līdzpriekšsēdētāju Raimondu Vējoni.

Vējonis paudis gatavību kandidēt uz valsts pirmās amatpersonas amatu. Viņš trešdien pēc LZP valdes sēdes žurnālistiem atzina, ka lēmums piekrist kandidēt uz prezidenta krēslu nācis pietiekami smagi un ticis pieņemts vien šonedēļ. “Tas ir nopietns izaicinājums,” sacīja Vējonis.

Viņš atturējās no komentāriem par iespējamo atbalstu ZZS un koalīcijas partiju starpā. Vējonis informēja, ka piektdien viņš tiksies ar ZZS ietilpstošās Liepājas partijas valdi, lai informētu par savu izvirzīšanu un sniegtu savu redzējumu.

LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars sacīja, ka valdes lēmums bija vienprātīgs. “Visiem klātesošajiem bija pozitīvs viedoklis, novēlējām veiksmīgāko prezidenta karjeru, kāda vien iespējama,” viņš teica.

Savukārt LZP valdes loceklis, Saeimas deputāts Ingmārs Līdaka pauda, ka Zaļā partija Vējoni izvirzīja ļoti daudzu argumentu dēļ. “Sabiedrība grib redzēt cilvēku, kuram ir labas valodu zināšanas, kuram ir pieredze gan ārpolitiskajā, gan iekšpolitiskajā darbībā,” viņš komentēja.

Tāpat viens no pozitīviem kritērijiem partijas biedriem šķitis tas, ka aizsardzības ministrs ir vairākkārt noturējis sabiedrības atbalstu, iekļūstot vairāku Saeimas sasaukumu sastāvā, strādājot valdībās, kā arī tas, ka Vējonis stiprinājis Baltijas valstu sadarbību, komentēja Līdaka.

“Par ļoti lielu priekšrocību mēs uzskatījām, ka Raimondu Vējoni zina visā Latvijā, katrā novadā, jo kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs viņš ir ļoti daudz darbojies tieši tajā jomā, kas “zaļajiem” ir ļoti tuva. Viņš zina novadu problemātiku. Līdz ar to viņš tiešām varētu kļūt par to prezidentu, ko mēs kādreiz gribētu redzēt kā tautas prezidentu,” ir pārliecināts LZP valdes loceklis.

Līdaka arī pauda uzskatu, ka Vējonis gūs atbalstu visā ZZS. “Man ir pārliecība, ka Raimonds Vējonis gūs viennozīmīgu atbalstu,” viņš teica.

ZZS valdes un frakcijas kopsēde, kurā tiks izvirzīts viens kandidāts, ko piedāvāt apspriešanai pārējām koalīcijā esošajiem politiskajiem spēkiem – “Vienotībai” un Nacionālajai apvienībai (NA) – notiks pirmdien, 11.maijā.

Šobrīd ZZS ir divi kandidāti – Vējonis un Liepājas mērs Uldis Sesks, apstiprināja ZZS Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis.

“Vienotības” un NA pārstāvji par Vējoni izteikušies pozitīvi, tomēr tiek gaidīts oficiāls ZZS lēmums, lai lemtu par turpmāko rīcību.

Oficiāla Valsts prezidenta amata kandidātu izvirzīšana sāksies 19.maijā. Valsts prezidentu slēgtā balsojumā vēlēs 12.Saeima.

Zināms, ka ZZS iekšienē apspriesti vēl citi kandidāti, no kuriem vienu partiju apvienība varētu oficiāli izvirzīt kā savu kandidātu. Bez Vējoņa izskanējis arī labklājības ministra Ulda Auguļa, zemkopības ministra Jāņa Dūklava, Jelgavas mēra Andra Rāviņa, Liepājas mēra Ulda Seska un Saeimas deputāta Gundara Daudzes vārds.

“Vienotība” apspriešanai pārējām koalīcijas partijām varētu piedāvāt eiroparlamentārieti un partijas biedru Arti Pabriku.

Trešais valdību veidojošais partneris – NA – paudis, ka Valsts prezidenta amatā redzētu Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Egilu Levitu, tomēr oficiāli viņu nav izvirzījis. Levitam nav visas koalīcijas atbalsta.

Parlamentā opozīcijā esošā partija “No sirds Latvijai” prezidenta amatam virzīs savu pārstāvi Saeimas deputātu Gunāru Kūtri, savukārt Latvijas Reģionu apvienība – partijas līderi Saeimas deputātu Mārtiņu Bondaru.

Neoficiāli zināms, ka lielākajai opozīcijas partijai “Saskaņa” sava prezidenta amata kandidāta nebūs, tomēr politiskais spēks varētu vienoties ar citām partijām, lai ar kopīgām balsīm ievēlētu Valsts prezidentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Un kā ar latviešu tautas atbalstu , bet tas nevienu neintersē .

  2. Krievelēnu Vējoni par Prezidentu ! Nekad šai saulē !!!

  3. Tipiski (2 kandidāti!) Atbildēt

    ZZS- ” sarkano baronu” apvienībai. Smieklīgi, ja nebūtu tik traģiski, ka tas viss vistiešākā veidā ietekmē Latvijas atpalicību visā progresā… Ak vai :((

Draugiem Facebook Twitter Google+