×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. septembris, 2012
Drukāt

Zatlers: NDK īpašu vērību pievērsīs kiberdrošībai

Saeimas Nacionālās drošības komisija (NDK) šogad īpašu vērību pievērsīs kiberdrošībai, kuras trūkums praktiski var ietekmēt ikvienu iedzīvotāju, gan saistībā ar elektrības pieejamību, gan attiecībā uz darījumiem ar banku kartēm, aģentūrai LETA sacīja NDK priekšsēdētājs Valdis Zatlers (RP).

Viņš skaidroja, ka komisija vērsīs uzmanību uz profilaktisko darbu, kurš ir jāveic, lai nepieļautu kiberuzbrukumus. Nauda šīm aktivitātēm valsts budžetā varētu tikt paredzēta ne tikai 2013.gada budžetā, bet to vajadzētu piešķirt trīs gadu darbības plānam. Konkrētas summas Zatlers gan neminēja.

NDK priekšsēdētājs skaidroja, ka elektronisko sistēmu drošība ir ļoti svarīga jebkuram cilvēkam, lai viņam vakarā mājās nepazustu elektrība un lai viņam veikalā nebūtu liegta iespēja norēķināties ar bankas karti. Sabotāža var skart gan valsts iestādes, gan stratēģiskas nozīmes privātos uzņēmumus, kuri ražo enerģiju vai nodrošina sakarus.

Valstij jāseko līdzi kiberapdraudējuma līmeņa izmaiņā un jārūpējas, lai apdraudētās sistēmas būtu pasargātas. Zatlers uzsvēra, ka ir nepieciešams attīstīt un stiprināt informācijas tehnoloģiju drošības veicināšanas iestādes “CERT.LV” darbību.

“CERT.LV” darbojas kopš 2011.gada 1.februāra un ir atbildīga par informācijas tehnoloģiju drošības veicināšanu Latvijā. Iestādes pienākumos, cita starpā, ietilpst regulāri ziņojumi par datu drošības incidentiem valstī un izglītojošu pasākumu organizēšana, lai vairotu uzņēmumu un iedzīvotāju zināšanas par datu drošības apdraudējumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+