Kultūra
Teātris un kino

“Zelta maskas” laikā Rīgā rādīs Šapiro iestudēto “Ķiršu dārzu” 16

Publicitātes foto

Šī gada 26. un 27. oktobrī A.Čehova vārdā nosauktais Maskavas Dailes teātris (MHT) viesosies Rīgā ar vienu no savām slavenākajām izrādēm – “Ķiršu dārzs”, ko iestudējis izcilais režisors Ādolfs Šapiro, LA.lv pastāstīja rīkotāji.

Izrāde veltīta lugas simtgadei, jo tās ideja noteica XX gadsimta teātra intonāciju. Režisors Šapiro iztēlojies, kur leģendārās lugas varoņi varētu dzīvot pašlaik, kad no viņu ķiršu dārza vairs itin nekas nav palicis pāri. Tikai uz skatuves.

Pēc arhitekta Fjodora Šehteļa ieceres radītais olīvkrāsas aizkars ar viļņu motīvu un slaveno simbolu – kaiju lidojumā –, kļuvis par mājvietu klaiņojošiem bezpajumtniekiem – pagātnes ēnām, kas atdzīvojas uz skatuves dēļiem.

Šī ir izrāde par pašu MHT – par to māksliniecisko un visiem pieejamo “ķiršu dārzu”, ko esam zaudējuši. Smeldzīga nostaļģija mēmā kino norieta laika varoņu izsmalcinātībā – ar dekadences laikmeta noslēpumainajām dīvām un klaidoņiem-bezpajumtniekiem vēju aiznestās, zaudētās pasaules meklējumos…

Lomās Renāta Ļitvinova, Jana Sekste, Andrejs Smoļakovs, Sergejs Dreidens, Nikolajs Čindjaikins, Jevdokija Germanova un daudzi citi.

LA.lv