×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
27. novembris, 2014
Drukāt

Nav skaidrs, kā neļaut pārdot lauksaimniecības zemi (6)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Gan pašvaldībās, gan pircējos un pārdevējos valda lielas neskaidrības, kā turpmāk kārtojami darījumi ar lauksaimniecībā izmantojamo zemi.

Kā zināms, kopš šā gada 1. novembra tos ierobežo Saeimā pieņemtie likuma “Par zemes privatizāciju lauku apvidos” grozījumi. Tie nosaka stingrākas prasības pircējiem: lauksaimniecības izglītību vai lauksaimniecības darba pieredzi, kā arī rakstisku apņemšanos turpmākos trīs gadus izmantot zemi lauksaimniecībā. Prasības neskar vien tos iedzīvotājus, kuri gribētu iegādāties līdz 10 ha zemes. Savukārt uzņēmumi bez ierobežojumiem varēs nopirkt tikai līdz 
5 ha zemes. Turklāt pircējiem jāsaņem vietējās pašvaldībās īpaši izveidotu komisiju atļaujas.

Kādi būs šo komisiju pienākumi un tiesības atļauju izsniegšanā, par to Zemkopības ministrijā bija jātiek skaidrībā līdz 1. novembrim, kad stājās spēkā minētie likuma grozījumi. Taču Ministru kabineta noteikumu par lēmumu pieņemšanu darījumiem ar lauksaimniecības zemi joprojām nav. Noteikumu projekts valdībai gan ir iesniegts, bet tālāk par Ministru kabineta komiteju tas nav ticis, tā skatīšana divreiz atlikta.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Francijā līdzīgi ierobežojumi jau bija 30 gadus atpakaļ’kad es tur ciemojos.

  2. Pārdevēji lielāko tiesu ir pimskara laika īpašnieku mantinieki, kuri gandrīz visu mūžu nodzīvojuši pilsētā, tur viņiem ir darbs un dzīvoklis, bet laukos nav nekā, ne māju, ne tehnikas, uz laukiem viņi neies. Pie tam zemi atguva vecākā paaudze, šie mantinieki ir pensionāri. Zemes pārdevējus interesē nauda, nevis pircēja tautība. Un ārzemnieki jau paši pa Latvijas laukiem apkārt nebraukā, zemi uzpērk mūsu vietējās firmas, un tad tālāk pārdod ārzemniekiem.

  3. Vispirms vajadzētu noskaidrot, kāpēc zemnieks pats negrib apstrādāt savu zemi un grib viņu pārdot? Kāpēc mūsu cilvēki pamet savu valsti un tur, svešumā strādā, bet savās tēva mājās nē? Kādreiz Zīgerists teica, ka zemnieks nav nemaz sācis strādāt, kad viņam jau jāmaksā nodoklis! Par to visu varam pateikties Godmanim par viņa ieviesto PVN.

    • Tas jau sen ir noskaidrots. Vari palasīt AgroTops 2014 gada Jūlija numuru kāpēc zemes netiek apstradātās, tur viss ir pateikts.

  4. mans uzskats ka zemi var iegaadaaties latvijas pilsonis un nodoklju maksaataajs jo mums zeme nepieaug ar sho daargumu nevar meetaaties uz visaam puseem.

    • arī Latvijas pilsonis nav nekāds svētais, aizvien vairāk par nezināmas izcelsmes naudu tiek izpirktas ne tikai LIZ zemes, bet arī meži, ūdeņi, purvi, jūras piekrastes zemes. LIZ zeme netiek izmantota l/s vajadzībām, dokumenti par ieņēmumiem tiek viltoti pie pirkšanas neviens tos nepārbauda……. Bieži vien zem šiem Latvijas pilsoņiem slēpjas citu valstu pilsoņi, kuri pārskaita naudu uz ofšoru kontiem šiem Latvijas pilsoņiem un tas viss ir likumīgi, jo pierādīt un visu to apturēt neviens negrib, jo kādam tas ir izdevīgi, tikai ne mums lauksaimniekiem. Pacelt desmitkārtīgi zemes nodokli šiem zemju izpircējiem, ja viņi neražo!!!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+