Latvijā
Sabiedrība

Zinātņu akadēmija ievēl un apbalvo 16


Jānis Visvaldis Bārzdiņš.
Jānis Visvaldis Bārzdiņš.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Vakar Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) rudens pilnsapulcē tika ievēlēti Zinātņu akadēmijas īstenie locekļi, informēja akadēmijas pārstāve Ilze Stengrevica.

Par LZA īstenajiem locekļiem ievēlēti Jānis Alnis, Maija Burima, Ausma Cimdiņa, Tālis Gaitnieks, Aigars Jirgensons, Tālis Juhna, Mārcis Leja, Sandra Lejniece, Valdis Pīrāgs, Aleksandrs Šostaks un Igors Šuvajevs. Par LZA korespondētājlocekļiem ievēlēti Aivars Bērziņš, Inguna Daukste-Silasproģe, Egils Ginters, Ivars Ījabs, Kristaps Jaudzems, Aigars Pētersons, Nils Rostoks, Aleksandrs Urbahs, Juris Vīk­sna, Ineta Ziemele un Sanita Zute. Par LZA ārzemju locekļiem ievēlēti – Valdis Bojarevičs no Lielbritānijas, Maija Kukļa no ASV un Zenons Lovkis no Baltkrievijas. Par LZA goda locekļiem ievēlēti -– Ināra Tetereva un Boriss Teterevs.

Lorem ipsum
FOTO: Leta

Vakar Latvijas Zinātņu akadēmijas augstāko apbalvojumu “Lielo medaļu” un Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmiju 10 000 eiro apmērā saņēma LZA īstenais loceklis Jānis Visvaldis Bārzdiņš un LZA īstenā locekle Baiba Rivža. Bārzdiņam “Lielā medaļa” piešķirta par fundamentāliem pētījumiem algoritmu teorijā un datorzinātnes skolas izveidi Latvijā, savukārt Rivža apbalvota par ievērojamu devumu Latvijas lauku un reģionu attīstības izpētē.

Šogad Borisa un Ināras Teterevu fonda prēmija LZA “Lielās medaļas” saņēmējiem piešķirta jau ceturto reizi.

LA.lv