Kultūra
Teātris un kino

“Zirgu pastā” rādīs desmit amatierteātru kamerizrādes 16

Publicitātes foto

15. un 16. oktobrī Rīgā, Latvijas Kultūras akadēmijas teātra studiju ēkā “Zirgu pasts” notiks Pirmais Latvijas amatierteātru kamerizrāžu festivāls, kura laikā būs iespēja redzēt desmit iestudējumus no Latvijas novadiem un galvaspilsētas, LA.lv uzzināja Latvijas Nacionālajā kultūras centrā (LNKC).

“Šobrīd dažādu iemeslu dēļ populāra kļūst prakse amatierteātriem veidot savus iestudējumus ne tikai kultūras namu lielajās zālēs, bet arī citās šim mērķim pielāgotās telpās. Tā ir laba iespēja daudziem Latvijas amatierteātriem un to režisoriem pilnveidot savas zināšanas un prasmes, lai iestudējumus varētu rādīt ne tikai uz tradicionālās skatuves, bet kamerzālēs un istabās, kas prasa no amatierteātra aktiera maksimālu patiesības izjūtu. Tādējādi ir izkristalizējusies ideja parādīt vienkopus interesantākos no šiem kameriestudējumiem, lai tos būtu iespēja redzēt gan skatītājiem, gan savstarpēji bagātināties varētu amatierteātru režisori un dalībnieki,” stāsta LNKC amatierteātru eksperte Dace Vilne.

Festivāla programmā piedalīsies Rēzeknes Tautas teātris, Kokneses amatierteātris, Saldus Tautas teātris, Jaunatnes teātris “Inspire”, Latvijas Universitātes Studentu teātris, Līvānu novada jauniešu teātris, studijteātris “Svētuguns”, Ozolnieku novada amatierteātris, Tukuma Jaunatnes teātris “Brīvā versija” un Liepājas Metalurgu Tautas teātris.

LA.lv