×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2013
Drukāt

ZM: Nav pamata bažām par Lietuvas piena produktu masveida ieplūšanu Latvijā

LETALETA

Latvijā nav pamata bažām par Lietuvas piena produktu masveida ieplūšanu tirgū līdz ar Krievijas lēmumu aizliegt lietuviešu produktu importu, ceturtdien Lauksaimnieku sadarbības organizāciju padomes (LOSP) Piena grupas sanāksmē sacīja Zemkopības ministrijas valsts sekretāra vietniece Ringolda Lerhe.

 

Viņa norādīja, ka Lietuva piena produkciju kopumā eksportē uz apmēram 70 dažādām valstīm, un Krievijas aizliegumam turpinoties, Lietuva piena produkcijas realizāciju, visticamāk, pārorientēs uz citiem lieliem tirgiem, piemēram, Ķīnu. “Es domāju, ka nav pamata bažām, ka lietuvieši tagad paplašināsies Latvijas tirgū, jo, kā viņi paši saka, Latvijas tirgus ir ļoti neliels un  viņi pārorientēs savu eksportu uz Ķīnu,” sacīja Lerhe,

Viņa arī sacīja, ka Latvijas izvestā piena apmērs uz Lietuvu, visticamāk, nesamazināsies, jo piens vēl aizvien būs nepieciešams Lietuvas piena pārstrādes uzņēmumiem produkcijas eksportam uz citām valstīm.

Pēc Lerhes teiktā, nevar izslēgt iespēju, ka Lietuvā ražotais piens kļūs lētāks un tirgū varētu ienākt atsevišķi lētāki produkti. Tas arī vietējiem ražotājiem liks samazināt cenas. Tomēr Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) pievērš pastiprinātu uzmanību Lietuvas piena produktiem un to kvalitātei un vajadzības gadījumā ziņos par Konkurenci atbildīgajām institūcijām, ja novēroti kādi pārkāpumi.

Lehre, atsaucoties uz Eiropas tirdzniecības datu bāzes datiem, norādīja, ka no visiem Lietuvā ražotājiem piena pārstrādes produktiem apmēram 40% tiek eksportēti uz Krieviju, tādēļ eksports uz Krieviju Lietuvai ir ļoti nozīmīgs.

Viņa arī informēja, ka importa ierobežojumi no Lietuvas uz Krieviju vēl aizvien pastāv, taču atcelta pastiprinātā visu kravu kontrole. “Šodien, sazinoties ar Lietuvas Pārtikas un veterinārā dienesta ģenerāldirektora vietnieku,  noskaidrojām, ka ir trešā diena, kad turpinās aizliegums piena produktiem,” sacīja Lerhe.

Pēc viņas teiktā, galvenie Krievijas aizlieguma iemesli ir palielināts mikroorganismu daudzums piena produktos, produktu higiēnas problēmas, palielināts rauga pelējuma līmenis Lietuvas piena produktos un atsevišķu produktu marķējuma neatbilstība to sastāvam.

Jau vēstīts, ka Krievijas patērētāju tiesību uzraudzības dienests paziņoja, ka no pirmdienas ir aizliedzis piena produktu importu no Lietuvas. Par to aģentūrai “Interfax” pastāstīja Krievijas Federālā Patērētāju tiesību un cilvēku labklājības jomas uzraudzības dienesta “Rospotrebnadzor” vadītājs Genadijs Oņiščenko, lēmumu pamatojot ar nepietiekamiem kvalitātes kontroles pasākumiem Lietuvā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+