×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
25. septembris, 2013
Drukāt

ZM un lauksaimnieki vienojas par valsts atbalstu nozarei 2014.gadā

subsidijas

Valsts atbalsta sadalījums lauksaimniecības nozarēm 2014.gadā nemainīsies un būs tāds pats kā šogad, proti, 6,1 miljons latu, pēc šodien notikušās Lauksaimnieku nevalstisko organizāciju konsultatīvās padomes sēdes biznesa portālu “Nozare.lv” informēja Zemkopības ministrijas (ZM) pārstāvji.

 

Plānots, ka arī 2014.gadā valsts atbalsts tiks sniegts lopkopības un augkopības attīstībai, tirgus veicināšanas pasākumiem, pārtikas kvalitātes shēmām, lauksaimnieku kooperācijas attīstībai un citiem mērķiem.

Detalizētāk izmaksu pozīcijas tiks definētas pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas Saeimā.

Savukārt nākamajā plānošanas periodā – no 2014. līdz 2020.gadam – no valsts un Eiropas Savienības atbalsta Lauku attīstības programmas ietvaros lauksaimniekiem, mežsaimniekiem, pārstrādes uzņēmumiem un maziem uzņēmējiem būs pieejami kopumā 1,05 miljardi latu. Tāpat kā šajā 2007.-2013. gada plānošanas periodā, tiks atbalstītas investīcijas lauku saimniecībās, nodrošināta iespēja attīstīties mazajām saimniecībām, bioloģiskajai lauksaimniecībai, jauniem zemniekiem un atbalstīta uzņēmējdarbības attīstība lauku teritorijā.

Saskaņā ar ZM aplēsēm, pasākumam “Ieguldījumi materiālajos aktīvos”, tostarp lauku saimniecību modernizācijai nākamajos septiņos gados tiks novirzīti apmēram 229 miljoni latu, maksājumiem saimniecībām par nelabvēlīgiem apstākļiem saistībā ar dabas ierobežojumiem – 187 miljoni, uzņēmējdarbības attīstībai laukos – 99 miljoni, pamatpakalpojumiem un ciematu atjaunošanai lauku apvidos – 88 miljoni, produkcijas pārstrādei un mājražošanai – 59 miljoni latu, LEADER pasākumiem – 45 miljoni, priekšlaicīgas lauksaimnieku pensionēšanās nodrošināšanai – 16 miljoni, kredītfondam un citiem instrumentiem – 9,8 miljoni latu.

Kā ziņots, Lauku attīstības programma akceptēšanai Eiropas Komisijā tiks iesniegta 2014.gada sākumā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+