×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. janvāris, 2016
Drukāt

Zviedrijā bruņoti imigranti uzbrukuši bēgļu centra darbiniekiem (18)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Bēgļu centrā Kalmāras apvidū, Zviedrijas dienvidos, 19 ar ieročiem bruņojušies jaunieši uzbrukuši darbiniekiem, kas no varmākām paglābušies, iebarikādējoties vienā no centra telpām, pavēstīja policijas amatpersonas.

Darbinieki atbrīvoti vienīgi tad, kad centrā ieradās policijas specvienība un arestēja nekārtību līderus.

“Izmitināšanas centrā, kur mitinās [pieaugušo] nepavadīti bēgļu bērni, izraisījās vardarbīgas nekārtības,” laikrakstam “Expressen” sacīja Kalmāras policijas pārstāve Ingela Krona. “Viņi sāka trakot, kopumā 19 cilvēki sanāca kopā un to pastrādāja.”

Jaunieši bija bruņojušies ar pašdarinātiem ieročiem, vēsta “Expressen”.

Nekārtības sākušās pēc tam, kad centra darbinieks atteicies izpildīt centra iemītnieka lūgumu, laikrakstam “Barometern” sacīja policists Džons Nilsons.

“Vienam no viņiem tika atteikts nopirkt saldumus, un viņš sadusmojās uz darbinieku. Viņš sapulcēja kādus 15 savus draugus, un personāls bija spiests ieslēgties, kamēr viņi dauzīja logus un darīja, ko vien vēlējās.”

Policija aizturējusi divus jauniešus. 16 gadus vecs jaunietis, kas tiek turēts aizdomās par nekārtību sākšanu, joprojām atrodas apcietinājumā. Otrs ir atbrīvots.

Lai mazinātu spriedzi, daži jaunieši pārvietoti uz citām dzīvesvietām.

2015.gadā Zviedrijā bez pieaugušajiem ieradās vairāk nekā 35 000 nepilngadīgo. No viņiem 2874 ir meitenes, pārējie – puiši.

Pirmdien bēgļu pusaudžu mītnē Mēlndalā, netālu no Gēteborgas, viens tās iemītnieks nodūra centra 22 gadus veco darbinieci Aleksandru Mezheru. Slepkavība Zviedrijā izraisījusi pastiprinātu uzmanību par problēmām, ko rada liela nepavadītu pusaudžu imigrantu atrašanās valstī.

Saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) robežaģentūras “Frontex” datiem nelegālo imigrantu skaits, kas pērn ieradies ES, pārsniedz 1,2 miljonus.

Lielākā nelegālo imigrantu daļa necenšas palikt pirmajā ES valstī, kuras viņi sasniedz – Itālijā vai Grieķijā -, bet dodas tālāk uz Vāciju, kur valsts patvēruma meklētājiem nodrošina dāsnus pabalstus un sociālās garantijas.

Otrs populārākais nelegālo imigrantu galamērķis ES ir Zviedrija, kur viņi arī līdz šim varēja rēķināties ar dāsnu valsts atbalstu.

Nelegālo imigrantu vidū tikai 30% ir Sīrijas kara bēgļi, pārējie ir ekonomiskie imigranti, decembrī atzina Eiropadomes prezidents Donalds Tusks.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Kā tad tā? Vajadzēja vairāk sabučot,labāk pabarot ! Viņiem ,taču, viss pienākas vairāk , ne kā vietējiem.

 2. Neesmu ļauns – bet tā tiem mīkstajiem zviedriem vajag – lai sāk domāt ar galvu un nevis ar …. Tos dauzoņas ātri ārā un atpakaļ… – Nu nebūs tā – konfektītes pirks un lūgsies…

 3. Vai grautiņa sācējam tiešām ir 16 gadu? Domāju.grūti noteikt vecumu.

 4. Vienīgais ko Erdogans izdarīja – uzlika vīzu režīmu Sīrijas iebraucējiem un atstāja robežu atvērtu – īstajiem bēgļiem. Ar Sīrijas pasēm atlido no visas Āfrikas, lai kā kara bēgļi nokļūtu pie Merkeles

 5. sadod, sadod tiem svensoniem Atbildēt

  Zviedrijā vajag Zviedru kalifatu.

 6. Vāks. Podam vāks. Atbildēt

  “Straujuma: Latvija ir gatava uzņemt bēgļus no Zviedrijas.” BNS 31. decembris, 2015
  Nemaz nešaubos, ka mums tiks konkurētspējīgākie …

 7. Visiem šiem jauniešiem tūlīt bija jābūt cietumā un nākamajā dienā jābūt izraidītiem no valsts. Vai tā ir? Nav. Kāpēc nav? Kāpēc tiek apdraudēti vietējie iedzīvotāji, pilsoņi, bēgļu nometņu darbinieki, bet “bēgļi” vēl tiek saudzēti?

 8. nu forši …Gejropas sapnis…

 9. Johaidī,..!!!Pietiek vienreiz auklēties!!!

 10. Viņus jau kopš dzimšanas audzina par slepkavām, par ko te brīnīties!

 11. Nu skaisti – 16 gadīgam bērniņam pēc pirmā pieprasījuma nenopirka konfektes, un momentā tiek saorganizēta banda ar paštaisītiem ieročiem… Tie pat nav potenciālie teroristi, bet jau pilnīgi reāli, un tieši tā viņi būtu arī jātiesā. Ja tādiem atļaus vienreiz vicināties ar ieročiem un visu demolēt, tad tas jau būs nepārprotams signāls, ka tā ir norma…Interesanti, kas notiktu, ja ko tādu izstrādātu zviedru puikas???Dānijā jau 17 gadīga meitene tiks sodīta par to, ka izmantojusi aizliegtu piparu gāzes baloniņu, lai atkautos no imigranta izvarotāja…

 12. ja ālējās mītnes zemē-IZRAIDĪT no kurrienes nākuši.Kas vēl nebūs,uzbruks darbiniekiem!!!

 13. Prom, prom un vēlreiz prom!
  Katram ir sava vieta – lai aizstāv savu zemi, ja viņiem tā ir svarīga.
  Lai slaktē viens otru, ja nemāk cilvēciski nonākt pie kopsaucēja.
  Bet lai nelien svešās zemēs un neapdraud to iedzīvotājus!
  Mežoņi…

 14. Par ko domā mūsu valdība un dūdiņa,tik vedīs iekšā,jeb vispār nedomā,redzot ,kas notiek citur?

 15. Būs zviedrietēm mīļākie…

 16. Viņi tiešām ir jāpārved uz citām dzīves vietām – vairāku tūkstošu kilometru tālāk uz dienvidiem!

 17. Neko citu jau no viņiem nevar gaidīt un tie tikai pumpuri,ziediņi vēl tikai būs.

Draugiem Facebook Twitter Google+