Foto – Shutterstock

Agresīvie tīmekļa komentētāji pēc žults izliešanas jūtas vēl sliktāk 0

Ir uzskats, ka pie sevis klusībā izteiktas dzēlības vai sašutums palīdz cilvēkam nomierināties. Mūsdienās to īpaši ērti izdarīt tīmeklī, kur, piesedzoties ar segvārdu, izmestās negatīvās emocijas nevar izvērsties acumirklīgā pretreakcijā. Taču jaunākie pētījumi liecinot par kaut ko gluži pretēju – tūlīt pat pēc kaut kur ievietota agresīva izteikuma cilvēka noskaņojums parasti pasliktinās.

Reklāma
Reklāma
Jā, cilvēki tiešām šo pērk! 20 dīvainas lietas, kuras pārsteidzoši daudzi vēlas savā īpašumā
7 lietas, ko nedrīkst ņemt mājās, ja esi tās atradis: tās sola biedējošas nelaimes un lāstus 18
Viņa gaidīja bērniņu… Traģiski aprāvusies jaunas latvietes dzīvība svešumā – ģimene lūdz palīdzību
Lasīt citas ziņas

Pētījuma autori raksta, ka cilvēki vēlas, lai pēc viņu izteikumiem attiecīgā tracinošā situācija mainītos, un allaž ir cerība – atliek tikai sociālajos tīklos izteikt savu viedokli, un acumirklī tajā ieklausīsies un viss nokārtosies. Taču tā nenotiek praktiski nekad.

Tādējādi cilvēki, kuri tādā veidā pauž savu neapmierinātību, izdara sliktāk ne tikai paši sev, bet arī tiem, kuri tieši tāpat anonīmi un gļēvi slēpjas aiz saviem monitoriem. Tostarp pasaule turpina dzīvot, kā dzīvojusi, ar to, protams, nesekmējot dvēseles miera atgūšanu neapmierinātajiem. Un, kā pauž zinātnieki, ir krietni vien efektīvāki paņēmieni, ar kuru palīdzību ir iespējams pārvarēt savas negatīvās emocijas, vajag tikai pameklēt…

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.