Arī kara apstākļos budžetā ir jāienāk naudai. VID ģenerāldirektore skaidro, kā VID strādās “X stundā” 0
TV24 raidījumā “Dienas personība” Baiba Šmite-Roķe, Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore, uzsver, ka “X stundas” gadījumā VID savu darbu nepārtrauks.
VID ģenerāldirektore norāda, ka “X stundā” darbs tiks turpināts. Viņa saka: “”X stundā” ir svarīgi, ka arī valsts budžetā ienāk līdzekļi, un līdz ar to mēs esam gatavi, gatavojamies. Mēs zinām, kur cilvēkiem ir jābūt – mums ir izstrādāti algoritmi. Noteikti strādāsim!”
Šmite-Roķe pauž, ka arī Ukrainas gadījums parāda, cik svarīga loma kara apstākļos ir Ukrainas nodokļu administrācijai. “Tā pieredzes apmaiņa mums ir notikusi,” viņa uzsver.
Kara stāvoklis Ukrainā ir kā brīdinājums mums visiem – Krievija nav paredzama, un “X stunda” ir iespējams scenārijs arī Latvijā.
Jau ziņots, ka Vācijas aizsardzības ministrs Boriss Pistoriuss uzskata, ka ASV prezidenta Donalda Trampa un Krievijas diktatora Vladimira Putina telefonsaruna kārtējo reizi apliecinājušas, ka Maskava nav gatava piekāpties, lai panāktu pamieru Ukrainā.
Putins runāja vienīgi par pamieru uz viņa nosacījumiem, tai skaitā pieprasīja, lai Ukraina atsakās no nodoma pievienoties NATO un atdod ne tikai okupētās teritorijas, bet arī teritorijas, kas nav krievu kontrolē, Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksmē Beļģijā paziņoja Pistoriuss.
“Vladimirs Putins acīmredzami turpina novilcināt laiku. “Putins joprojām nešķiet nopietni ieinteresēts miera, pamiera noslēgšanā. Vismaz ne ar noteikumiem, kas būtu pieņemami citiem,” norādīja ministrs, piebilstot, ka nesenie uzbrukumi Ukrainā to labi parāda.
“Uzbrukumi ar aptuveni 270 droniem runā paši par sevi. Ukrainā tika nogalināti vairāki cilvēki un daudzi ievainoti. Un es domāju, ka tas runā skaļāk nekā līdz šim dzirdētais,” teica Pistoriuss.
Viņaprāt, ES būtu jāpaplašina militārais atbalsts Ukrainā un jāpastiprina sankcijas pret Krieviju. “Visefektīvākās sankcijas ir vēl ciešāk noslēgt naudas plūsmu, ienākumus no energoresursu pārdošanas,” paziņoja Vācijas aizsardzības ministrs.