Lai arī mūsdienās atrast savu otru pusīti, pateicoties dažādām iepazīšanās lietotnēm, varētu būt vielāk par vieglu, realitāte, tomēr parāda, ko citu. Jā, ir daudzi skaisti “Tinder” iepazīšanās stāsti, bet tiem blakus vienmēr ir arī neveiksmju stāsti, kas liek atmest visam ar roku.
Taču cilvēkiem ir alternatīva, kad iepazīšanās lietotnes sevi jau izsmēlušas – ātrie randiņi! Protams, tas ir pavisam citādāk kā iepazīties internetā. Tas prasa drosmi, iziešanu ārpus komforta zonas, spēju īsā laikā uzrunāt vienam otru un novērtēt vien dažās minūtēs. Bet no otras puses – tu uzreiz redzi reālu cilvēku, kā viņš izskatās, kā runā, kā uzvedās. Šādi randiņi ir piedzīvojums un laba laika pavadīšana, kas var vainagoties ar savas otras pusītes atrašanu.
Ātro randiņu kultūrai Latvijā gan vēl ir, kur augt. Daina Zēna, digitālā satura veidotāja un ātro randiņu pasākumu rīkotāja, novērojusi, ka latvieši ir kūtri uz šāda veida iepazīšanos.
Pastāstiet, lūdzu, kā aizsākās un cik ilgi jau organizējat cilvēkiem ātros randiņus?
Es pati biju uz iepazīšanās pasākumu un man patika sajūta, kādu tas radīja. Pēc tam es apmeklēju arī tipisku ātro randiņu. Vēlāk radās doma labāko no abos piedzīvotajiem apvienot. Tā aizsākās mani ātrie randiņi. Mani arī motivēja tajā laikā daudzie uzticamie sekotāji sociālajos tīklos, jo es apzinājos, ka varēšu piesaistīt nepieciešamo auditoriju.
Ātros randiņus organizēju jau divus mēnešus. Pirmais pasākums notika 7.februārī. Līdz šim ir notikuši pieci pasākumi. Trīs tika atcelti, jo pietrūka vīriešu interese pēc 45 gadiem.
Kāds ir ātro randiņu process? Kur un kā tas notiek?
Organizēju reizi nedēļā, trešdienās, kultūras bārā “Sapņi un kokteiļi” dažādām vecuma grupām (21-29, 25-35, 30-40, 35-45, 40-50). Vasarā ātrie randiņi notiks arī piektdienās. Plānoju organizēt randiņus arī vecuma grupai 45-55, ja izdosies piesaistīt pietiekami vīriešu.
Ar aktuālo pasākumu grafiku un brīvajām vietām var iepazīties sociālajos tīklos, meklējot “randinu.agentura”. Pieteikšanās notiek ar e-pasta starpniecību un par dalību ir jāmaksā 20 EUR. Cenā ir iekļauts viens dzēriens no speciāli pasākumam pielāgotās dzērienu kartes. Lai dalībnieks tiktu reģistrēts, ir jāapmaksā rēķins un arī jāiesūta apraksts par sevi. Tā nepieciešamībai ir vairāki mērķi. Pirmkārt, tas kalpo par apliecinājumu, ka dalībnieks tiešām ir ieinteresēts iepazīties. Otrkārt, šie apraksti tiek publicēti, un uz to bāzes es ar mākslīgā intelekta starpniecību veidoju bildes, kuras pievienoju publicētajiem aprakstiem. Tas palīdz uzturēt cilvēku interesi par ātrajiem randiņiem.
Pasākuma oficiālā daļa sākas 18:30 un norisinās 2,5 stundas, tad seko “afterparty” līdz pusnaktij. Uzsvēršu, ka pasākums netiek filmēts. Pirms oficiālās daļas tiek pārbaudīts vai tie cilvēki, kuri ir ieradušies, ir reģistrētie dalībnieki. Pasākums tiek atklāts ar kopīgu iepazīšanos, kur katrs brīvprātīgi var īsi ar sevi iepazīstināt. Dažkārt kāds no vīriešiem ierodas ar ziediem un kopīgās iepazīšanās laikā iepriecina ar tiem dāmas. Daži ziedus dāvina tikai dāmai, ar kuru izveidojies pāris.
Papildu tam pa vidu ir vēl divi garāki pārtraukumi, lai dalībnieki var uzpildīt dzērienus un atpūsties. Pēc tam, kad visi dalībnieki ir savā starpā aprunājušies, katrs anketā ieraksta TOP 3 partnerus, kuri viņiem patika vislabāk. Tad es apkopoju rezultātus un paziņoju pārus, kuri ir izveidojušies. Viņi saņem dzirkstošos dzērienus un pārējo dalībnieku apsveikumus. Vēl notiek dažādu balvu izloze. Tās tiek izlozētas gan starp izveidotajiem pāriem, gan arī starp pārējiem dalībniekiem.
Cik daudz dalībnieku piedalās?
Sākotnēji biju paredzējusi, ka vienā pasākumā piedalās 12 pāri. Tomēr pēdējos divus ātros randiņus organizēju jau 14 pāriem, jo bija lielāka interese. Tomēr var gadīties, ka dalībnieku pietrūkst un ievēroju principu, ka pasākumu atceļu, ja reģistrējušies mazāk par deviņiem pāriem. Par to dalībnieki ir informēti pie reģistrēšanās, jo nevēlos piesaistīt dalībniekus no draugu, paziņu loka, kuri nav ieinteresēti partnerattiecību veidošanā, lai tikai nenāktos pasākumu atcelt.
Jau minējāt, ka ar vīriešu piesaisti iet grūtāk, bet kādas vecuma grupas ir vispopulārākās ātrajos randiņos?
Jā, noteikti dāmas ir daudz ieinteresētākas. Nereti uz sieviešu dalību izveidojas rinda, turpretī kungu bieži vien pietrūkst. Vispopulārākās ir 25-35 un 30-40 vecuma grupas, bet pagaidām to vēl nevar uzskatīt par stabilu tendenci, jo pasākumu vēl ir bijis par maz, lai izdarītu šādus secinājumus.
Kādi ir Jūsu personīgie novērojumi kopumā par ātro randiņu piekritējiem Latvijā?
Vai no Jūsu rīkotajiem ātro randiņu pasākumiem ir izveidojušies kādi pāri?
Katrā no pasākumiem izveidojas vidēji trīs līdz četri pāri, bet man nav informācijas, kā tālāk veidojas viņu attiecības. Vienlaikus priecājos par reizēm, kad man atnāk ziņa, ka vēl ilgāku laiku pēc ātro randiņu pasākuma tajā izveidojies pāris turpina satikties. Man ir zināms par vismaz vienu šādu pāri, bet esmu pārliecināta, ka tādu ir vairāk. Tāpat saņemu arī diezgan daudz labu atsauksmju no citiem dalībniekiem.
Kādi būsu Jūsu ieteikumi, ja cilvēks vēlas pamēģināt iepazīties šādā veidā, bet dažādu iemeslu dēļ kautrējas vai izjūt kaunu, ko tādu darīt? Kā Jūs iedrošinātu viņus, tomēr pamēģināt?
Viens no ieteikumiem būtu pirmajā reizē nākt kopā ar kādu draugu vai draudzeni. Tā vairāki ir darījuši. Vēl citus varētu iedrošināt tas, ka pasākums ir slēgts, netiek filmēts, un attiecīgi informācija par tā norisi nenonāk publiskā telpā. Vairākkārt esmu novērojusi, ka cilvēki pirmajā reizē ierodas satraukušies, bet jau pēc pirmās 5 minūšu sarunas ar potenciālo partneri, atraisās un atbrīvojas. Vēl varu atklāt, ka gandrīz visi ātro randiņu dalībnieki atsauksmēs pēc pasākuma ir norādījuši, ka ieteiktu šo pasākumu apmeklēt arī citiem saviem brīvajiem draugiem un paziņām.