“Bezrindas.lv”: Dziesmu svētku biļešu tirdzniecības iepirkuma specifikācijā ietvertas neatbilstošas prasības 8

Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības iepirkuma specifikācijā ietvertas prasības un pienākumi, kas neietilpts biļešu pārdošanas platformas kompetencē, komentējot SIA “Biļešu serviss” vēršanos Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB), apstrīdot konkursa nolikumā ietvertos kritērijus, aģentūrai LETA atzina platformas SIA “Bezrindas.lv” valdes priekšsēdētājs Gatis Sprūds.

VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
Lasīt citas ziņas

Viņš skaidroja, ka ir līdzīgās domās kā “Biļešu servisa” vadība, tostarp jautājumā par iepirkumā noteikto prasību identificēt un uzskaitīt pasākuma riskus. “Pat, ja mēs mēģinātu pildīt šo funkciju, mums patlaban nav nedz tādas pieredzes, nedz arī personāla, kas varētu to kvalitatīvi veikt. Tāpat mēs uzskatām, ka vērtēšanu lielā mērā balstīt uz to, cik skaisti un plaši konkursa pretendents apraksta savu sistēmu, nav korekti,” sacīja Sprūds.

“Bezrindas.lv” vadības ieskatā, konkursā būtu jāvērtē biļešu pārdošanas sistēmas un tirgotāja reālā darbība, nevis apraksti, turklāt uzņēmumā uzsver, ka konkursā ietvertā reālo tirdzniecības vietu prasība neatbilst laikmetam.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tas, ka kārtējo reizi mūsu seniori un pārējā sabiedrība tiks piespiesta stāvēt stundām ilgi rindās, mūsuprāt, ir daudz necilvēcīgāk, nekā izveidot gudru, tehnoloģijās balstītu risinājumu, kas nodrošinātu godīgas iespējas jebkuram, kas to vēlas, pieteikties biļešu iegādei, neriskējot ar savu veselību un neatgriežoties “padomju” laiku rindu nostalģijā,” skaidroja Sprūds.

Viņš sacīja, ka uzņēmums principiāli iestājas pret rindām, tāpēc “Bezrindas.lv”, visdrīzāk, nepiedalīsies nedz šajā, nedz arī citos līdzīgos iepirkumos.

Arī SIA “Aula Events” pārstāvji aģentūrai LETA sacīja, ka sūdzības ir pamatotas. Kompānijas ieskatā konkursa nolikums var radīt augsni manipulācijām un korupcijai.

Taujāti par to, vai “Aula Events” plāno pieteikties iepirkumam, tās pārstāvji atzīmēja, ka pieteikties vēlētos, taču, tā kā konkursa nolikumā ietvertas prasības, kas “Aula Events” neļauj kvalificēties, piedāvājums iesniegts netiks.

SIA “Biļešu paradīze” valdes priekšsēdētājs Jānis Ķuzulis aģentūrai LETA attiecās komentēt “Biļešu servisa” izvirzītos pārmetumus, norādot, ka “Biļešu paradīze” konkursā par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību piedalīsies.

“Dziesmu svētki ir Latvijas kultūras identitātes pamats, un tas ir mūsu goda pienākums piedalīties sacensībā par iespēju būt svētku sastāvdaļai. Esam pilnībā gatavi sniegt kvalitatīvāko tirgū pieejamo pakalpojumu. Ceru, ka godīgā sāncensībā uzvarēs labākais piedāvājums,” sacīja Ķuzulis.

LETA jau vēstīja, ka “Biļešu serviss” padomes priekšsēdētāja Svena Nūtmana ieskatā, konkursa par Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecību un biļešu elektronisko kontroli nolikumā ir nosacījumi, kas “var radīt augsni manipulācijām un korupcijai”.

Pieteikšanās šajā konkursā ir pagarināta līdz 6.februārim. Dziesmu un deju svētku izpilddirektore Daina Markova skaidroja, ka “Biļešu serviss” ir vērsies Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) ar iesniegumu, kurā apstrīd konkursa nolikumā ietvertos divus kritērijus par piedāvājumu kvalitātes vērtēšanu.

Nūtmans atzīmēja, ka viens no konkursa nolikuma punktiem uzdod pretendentiem sagatavot un iesniegt risku aprakstu un to novēršanas vai samazināšanas pasākumus. Savukārt vērtēšanas kritēriji paredz, ka maksimālo punktu skaitu par šī punkta izpildi piešķirs tam pretendentam, kas aprakstā identificēs visvairāk iespējamos riskus.

Viņa ieskatā, dīvaina ir arī nolikuma prasība pretendentam iesniegt savas tehnoloģiskās sistēmas aprakstu, tomēr netop skaidrs, kā vērtēs dažādo pretendentu informācijas tehnoloģiju sistēmas un vai šis apraksts jāiesniedz kādā noteiktā formā un kuri kritēriji būs šī vērtējuma pamatā.

Viņa ieskatā, šādas prasības signalizē par “necaurspīdīgumu un pasūtītājam atraisa rokas manipulēt ar rezultātu izvērtēšanu”.

Nūtmans aicina pasākuma organizatorus, Kultūras ministriju, iepirkumu uzraudzības ekspertus, masu medijus un potenciālā konkursa dalībniekus izmantot esošo laiku, lai nodrošinātu godīgu biļešu pakalpojuma iepirkuma procedūru, kas būtu skaidra, saprotama, bez pārpratumu un manipulāciju iespējām, un novērstu jebkuras aizdomas par iespējamo korupciju.

Kā aģentūrai LETA skaidroja LNKC pārstāve Linda Ertmane, Dziesmu un deju svētku biļešu tirdzniecības un biļešu elektroniskās kontroles nodrošināšanas pakalpojuma nolikums un tehniskā specifikācija ir veidota, ņemot vērā 2018.gada iepirkuma analīzi un pieredzi, ietverot tajā gan risku vadības kritēriju, gan tehnoloģiskās sistēmas aprakstu.

SAISTĪTIE RAKSTI

Viņa atzīmēja, ka “Biļešu serviss” ir vērsies IUB ar sūdzību, kurā apstrīd pāris konkursa nolikuma punktus. LNKC nepiekrīt uzņēmuma viedoklim un gatavo paskaidrojumus IUB. Līdz ar to ir pagarināts piedāvājumu iesniegšanas termiņš.

Ertmane uzsvēra, ka LNKC nav saņēmis pretenzijas un iesniegumus par šo kritēriju precizēšanu nolikumā, kā to paredzot iepirkuma procedūra.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
Ukraina esot sagādājusi pārsteigumu krieviem. Kas tas varētu būt?
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
VIDEO. 10 lietas ikkatra mājās, kas var izraisīt ilgstošas veselības problēmas un dažāda rakstura saslimšanas 17
Lasīt citas ziņas
No “Rail Baltica” īstenošanai piešķirtās naudas izlietoti jau 42%. Kas ir paveikts?
VIDEO. Vairāk nekā 750 000 iedzīvotāju visā Francijā protestē pret pensiju reformu
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
Izmeklētāji: Ir “stingras norādes”, ka Putins apstiprināja raķetes piegādi, ar kuru tika notriekta Malaizijas lidmašīna
1923. gada 8. februāris avīzēs. Par kuģu reģistrēšanu un Latvijas flagas ­patentes izdošanu
23:20
Pārsona vizītes pievienotā vērtība. Latvijā vizītē ieradies Starptautiskās paralimpiskās komitejas prezidents
22:12
Uzbrukuma mēģinājums Vuhledarā beidzies ar smagu “pērienu” – likvidēts Krievijas komandieris ar visu štābu
21:32
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Britu tanki Ukrainā tiks izvietoti jau nākammēnes, sola britu premjers
FOTO. Ar alpīnistu palīdzību Siguldā nojaukts 80 metrus augsts tornis – augstākais demontētais objekts beidzamajos gados Latvijā
VIDEO. Sīriešu meitene, kas pašaizliedzīgi sargāja sava mazā brāļa galvu zem gruvešiem, tikusi izglābta 21
“Es neticu tādiem negadījumiem…” Slaidiņš par to, vai ugunsgrēks bezpilotu lidaparātu ražotnē bija negadījums vai sabotāža 53
Pēc 31 gada dienestā izdienas pensijā nolēmis doties VUGD priekšnieks Āboliņš 12
Jaunzeme atklāj, kāpēc nepieņēma darbu, kuru viņai piedāvāja, bet atgriezās VID ģenerāldirektores amatā
“Nacionāļi saudzē savu ietekmīgo biedru,” neizsakās par Helmaņa tikšanos ar ES sankcijām pakļauto krievu oligarhu Avenu
“Mūs jau sadzird Ramšteinā!” Egila Līcīša sauna ar Aizsardzības ministri Ināru Mūrnieci
Nepietiekamā finansējuma dēļ onkoloģijas pacienti var nesaņemt adekvātu pretvēža terapiju 37
Nav zināms, vai ugunsgrēks dronu ražotnē ietekmēs piegādes Latvijas armijai, bet darbs ir atsākts
VIDEO. 10 lietas ikkatra mājās, kas var izraisīt ilgstošas veselības problēmas un dažāda rakstura saslimšanas 17
Kerli Vares: Spēja pielāgoties ietekmēs tālāko attīstību. “Euribor” celšana ir zāles pret augsto inflāciju
Dzīvokļu īpašniekiem jāpasūta padziļinātā tehniskā apsekošana visām mājām, kas celtas pirms 50 un vairāk gadiem
Policistam par 200 eiro kukuļa izspiešanu no šofera piespriež 4,5 gadu cietumsodu
VIDEO. Sirsnīgs stāsts – no automašīnu riepu diskiem lietuviešu brīvprātīgie ražo krāsniņas ukraiņiem
VIDEO. Iesprostots zem zemestrīces gruvešiem, zēns ieraksta sirdi plosošu ziņu 1
VIDEO. “Esam kļuvuši par vilku izšaušanas lielvalsti, tas ir kauns!” Dzīvnieku aizstāvji cenšas panākt medību kvotu samazināšanu
“Ēdiens vīrietim uz 3 dienām? Un tas ir viss? ” Fotogrāfa Aleksandra Sokolova ēdienkarte daudziem rada patiesu izbrīnu
VIDEO. “Man vairāk patīk tas temperaments!” Estrādes zvaigzne Žoržs Siksna atklāj, kāpēc ir precējies ar krievu tautības sievieti
VIDEO. “Alus vēderiņi, neglīti džemperi – ne skata, ne stājas!” Sabiedrības dāma Elita Drāke skarbi izsakās par pašmāju vīriešiem 113
Aizsardzības ministrija pārdomā un no jauna paziņo, kurus jauniešus iesauks valsts aizsardzības dienestā 4
VIDEO. NBS majoram Slaidiņam rokaspulkstenis vienmēr rāda nepareizu laiku, un tā nav nejaušība 12
Kā pareizi sagatavot augsni dārzeņu audzēšanai? Iesaka agronome
Februāra mēnesis būs izšķirošs: uzbrukuma smailē varētu atrasties Krievijas armijas elites vienības