“Ventspils” basketbolisti mačā pret “Kalev/Cramo” nodrošināja pirmo vietu apvienotā čempionāta pamatturnīrā.

BK “Ventspils” basketbolisti sestdien nodrošināja pirmo vietu šīs sezonas “OlyBet” Latvijas-Igaunijas Basketbola līgas regulārajā čempionātā.

TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību

Ventspilnieki savā laukumā ar rezultātu 91:82 (26:24, 19:18, 22:27, 24:13) pārspēja Igaunijas čempioni Tallinas “Kalev/Cramo”.

“Ventspils” komandā ar 23 punktiem izcēlās Rihards Lomažs, 21 punktu guva Māris Gulbis, bet pa 14 punktiem guva Džonatans Erledžs un Usmans Dramē, kuram bija arī 13 atlēkušās bumbas.

Viesiem ar 21 punktu un desmit bumbām zem groziem atzīmējās Arnets Multrijs.

Ventspilnieki maču iesāka ar 11 punktu izrāvienu, taču viesi ātri sadeldēja pārsvaru un pirmā ceturtdaļa tika uzvarēta ar nieka diviem punktiem (26:24). Tāpat laukuma saimniekiem veiksmīga bija otrās ceturtdaļas pirmā puse, kurā ar pāris izrāvieniem izdevās panākt 12 punktu pārsvaru. Tiesa, arī šoreiz tallinieši atspēlējās un “Ventspils” pirmo puslaiku uzvarēja ar 45:42.

Otrajā puslaikā bieži mainījās vadība un laukumā izcēlās asumi, taču mača nogalē aukstasinīgāki bija ventspilnieki. Septiņu punktu izrāvienu ar tālmetienu pusotru minūti pirms pamatlaika beigām ievadīja laukuma saimnieku kapteinis Māris Gulbis, kurš panāca 84:81. Tikmēr viesi atbildēja ar nesekmīgiem uzbrukumiem, “Ventspilij” svinot uzvaru.

Kurzemnieku uzvara šajā spēlē nozīmēja arī to, ka otrajā vietā regulāro čempionātu noslēgs Latvijas vicečempione “VEF Rīga”.

Vienības tikās sezonas pirmajā spēlē, kad uzvaru savā laukumā ar 97:85 izcīnīja Igaunijas čempione “Kalev/Cramo”. Tiesa, kopš tā laika labāk klājies ventspilniekiem, kuri guvuši uzvaras visās turpmākajās 27 spēlēs, kamēr Tallinas vienība piedzīvojusi trīs zaudējumus.

Apvienotās līgas pamatturnīrā ieņemto vietu kārtība noteiks arī komandu pozīcijas Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīra tabulā.

Tikmēr “Jūrmala”/”Betsafe” cīņā par sesto vietu ar 89:95 (27:14, 16:28, 25:25, 21:28) piekāpās Igaunijas vicečempionei “Tartu Universitātei”.

Ja svētdien Raplas “Avis Utilitas” uzvarēs “Latvijas Universitāti”, jūrmalnieki paliks ārpus izslēgšanas turnīra.

Latvijas komandā sestdien ar 20 punktiem izcēlās Kristaps Mediss, 14 punkti bija Uģim Pinetem, bet 12 punkti – Laurim Blauam.

Vēl šodien “Ogre” savā laukumā ar 92:71 (29:19, 31:8, 13:20, 19:24) pārspēja Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” basketbolistus.

Ogrēniešiem rezultatīvākais ar 18 punktiem bija Jānis Pozņaks, bet pa 16 punktiem guva Edgars Lasenbergs un Kristaps Dārgais, kuram arī deviņas atlēkušās bumbas.

“Ogres” pieteikumā atgriezās Kaspars Bērziņš, taču traumas dēļ maču nepabeidza Rihards Zēbergs.

Valmieras komandā ar 20 punktiem un septiņām bumbām zem groziem izcēlās Jānis Engers.

Ogrēnieši jau ir nodrošinājuši ceturto vietu kopvērtējumā. Valmierieši, ciešot zaudējumu, vēl negarantēja dalību Latvijas čempionāta izslēgšanas sacensībās. Tiesa, maz ticams, ka tās sīvākā konkurente “Liepāja” svētdien uzvarēs “Kalev”/”Cramo”, tāpēc diezgan droši var teikt, ka viņi tajās ir iekļuvusi.

Latvijas-Igaunijas līgas regulārais turnīrs noslēgsies svētdien.

Latvijas-Igaunijas līgas kopvērtējumā ar 27 uzvarām 28 spēlēs triumfēja “Ventspils”, kamēr ar 26 uzvarām 28 mačos seko “VEF Rīga”, trešā ar 24 uzvarām 27 dueļos ir Tallinas “Kalev”/”Cramo”, bet ceturtā ar 18 uzvarām 28 cīņās ir “Ogre”, kam ar 16 panākumiem 28 spēlēs seko Tallinas “TalTech”. Pirmajam pieciniekam ar 14 uzvarām 28 cīņās seko “Tartu Universitāte”, tālāk ar 13 panākumiem 28 dueļos ir “Jūrmala”/”Betsafe”, bet aiz tās ar 12 panākumiem 27 cīņās ir Raplas “Avis Utilitas”, Pērnavas “Sadam” un Tallinas “Kalev”/TLU.

Tikmēr 11.vietā ar deviņām uzvarām 27 mačos ir “Latvijas Universitāte”, bet astoņi panākumi 28 spēlēs ir “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komandai, kam ar septiņām uzvarām 27 dueļos seko “Liepāja” , bet septiņi panākumi 28 cīņās “Valga-Valka”/”Maks&Moorits” vienībai. Tikmēr tabulu ar divām uzvarām 28 spēlēs noslēdz “Jēkabpils”/”SMScredit.lv”.