Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālēns/LETA

Vai jūsu pilsētas iedzīvotājiem arī pieaugs maksa par siltumu? 1

Ilmārs Brālis, Ķekavas novada pašvaldības uzņēmuma “Baložu komunālā saimniecība” valdes loceklis: “No 1. februāra siltuma tarifs lietotājiem būs 63,41 eiro par megavatstundu (MWh) bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN). Iemesls ir siltuma ražotāja – SIA “Baložu siltums” – cenu izmaiņas. Iznākumā iedzīvotājiem par siltumu varētu būt jāmaksā aptuveni par 15% vairāk, nekā viņi maksājuši līdz šim. Šie izdevumi, protams, atkarīgi gan no dzīvojamās platības, gan no tā, kādā stāvoklī ir dzīvojamais nams, proti, vai tas ir renovēts un siltināts.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Valērijs Maslovs, Krāslavas novada pašvaldības uzņēmuma “Krāslavas nami” valdes priekšsēdētājs: “Pēc pašlaik spēkā esošā siltuma tarifa iedzīvotājiem jāmaksā 56,66 eiro par MWh, nerēķinot PVN. Pagājušā gada augustā bijām iesnieguši Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) projektu, kurš paredzēja no šī gada 1. janvāra siltuma tarifa samazinājumu par sešiem procentiem. Tādējādi jaunais tarifs būtu 53,04 eiro par MWh, nerēķinot PVN.

Diemžēl šo projektu SPRK vēl nav apstiprinājusi. Samazinājumu plānojām tāpēc, ka pilsētā, īstenojot projektu “Krāslavas kvartālu siltumtīklu rekonstrukcija un individuālo siltumpunktu uzstādīšana”, izdevās samazināt siltumenerģijas pārvades un sadales zudumus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Te gan piebildīšu – ja apstiprinās piedāvāto tarifu, iedzīvotājiem izdevumi par siltumu samazinātos. Bet tie palielināsies par ūdens sasildīšanu.”

Aina Bataraga, Jelgavas siltumapgādes uzņēmuma “Fortum Jelgava” valdes priekšsēdētāja: “Siltuma tarifs Jelgavas iedzīvotājiem mainījās 2018. gada 1. novembrī. Agrāko 51,73 eiro par MWh vietā 54,28 eiro par MWh (bez PVN), kas ir par 4,9% vairāk nekā līdz šim.

Galvenais kurināmais centralizētās siltumenerģijas ražošanai Jelgavā ir šķelda, kuras cena aizvadītā gada laikā pieauga par vairāk nekā 30 procentiem. Pieauga arī cena dabasgāzei, kas nelielā apjomā arī tiek izmantota centralizētās siltumenerģijas ražošanai Jelgavā. Ņemot vērā būtisko kurināmā cenu pieaugumu, agrākais siltumenerģijas tarifs vairs nesedza ražošanas izdevumus.”

Šajā publikācijā paustais ir autora viedoklis, kas var nesakrist ar LA.LV redakcijas redzējumu.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.