Daugavgrīvas ielas iedzīvotāji “Rīgas namu pārvaldnieka” dabiniekus vaino vandālismā. Gaišā dienas laikā bez saskaņošanas nozāģēti ceriņi, kuriem ir sentimentāla vērtība 68

Portālā LA.LV vērsās Daugavgrīvas ielas iedzīvotāja Jeļena Feofilova, kura ir sašutusi par vandālismu nama pagalmā. To gaišā dienas laikā veikuši SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” darbinieki.

No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga” 243
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
Lasīt citas ziņas

“Mūsu māja ir celta 1969. gadā. Es tur esmu nodzīvojusi visu savu mūžu līdz šim. Tie ceriņi bija stādīti uzreiz pēc tās mājas celšanas. Mans tēvs bija stādījis tos ceriņus, kaimiņi, kuri jo projām ir dzīvi. Mans tēvs jau ir aizsaulē. Tie bija košumkrūmi, kuru ziedi priecēja vasarā un arī apsniguši ziemā tie izskatījās skaisti.“

Tā bijis līdz dienai, kad SIA “Rīgas namu pārvaldnieka” cilvēki, apbruņojušies ar motorzāģiem, nolēma ainavu nedaudz “palabot”. Iedzīvotāji bijuši šokā. Uzņēmums, kurš apsaimnieko ēku, zemes faktiskajiem īpašniekiem nebija bildis ne vārda par ieceri košumkrūmus nozāģēt. Turklāt tas darīts mīnus astoņos grādos, kas, Jeļenasprāt, nozīmē, ka ceriņi vairs nedzīs jaunus dzinumus. Jeļena steigšus zvanījusi pārvaldniekam, taču atsaucību neesot sagaidījusi. Tikmēr nozāģēto ceriņu zari gūluši kaudzē. Darbiniekus neesot interesējuši arī iedzīvotāju iebildumi. Izsaukta arī Rīgas pašvaldības policija.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Policija bija atbraukusi, viņi uzturējās tur kādu laiku, prasījuši kaut kādus dokumentus un uz brīdi tie darbinieki pazuda. Visticamāk, ka aizgāja pusdienās, jo pēc mirkļa darbi atkal turpinājās.“

“Rīgas namu pārvaldnieka” darbinieki iedzīvotājiem neesot paskaidrojuši, kurš nolēmis Rīgā, pilsētā, kuru vietvara lepni dēvē par zaļu, nogriezt teju līdz ar zemi sakuplojušus ceriņu krūmus.

“Es zvanīju uz Rīgas pašvaldības policiju, kur man paskaidroja, ka koks nav krūms un ka atļauja nav vajadzīga, lai to nogrieztu. Tad man ir jautājums, vai es varu aiziet uz Vērmanes dārzu un nogriezt jebkuru krūmu, kas man nepatīk? Rīgas domes Mājokļu un vides departamentā man paskaidrojqa, ka Rīgas namu pārvaldnieks nav viņu pakļautībā un ieteica rakstīt vēstuli uz izpilddirekciju. To es arī izdarīju. Galu galā man “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāve paskaidroja, ka tā ir apstādījumu apkope. Uz ko es pajautāju vai apkope un ceriņu nozāģēšana ir viens uz tas pats? Darbiniece kļuva nepieklājīga un nometa klausuli.“

Jeļena ar šādu attieksmi nav bijusi mierā un zvanījusi atkārtoti, līdz viņa saņēmusi skaidrojumu, ka Rīgas namu pārvaldnieka dārznieks izlēmis, kādiem būtu jāizskatās ceriņiem Daugavgrīvas ielas daudzdzīvokļu nama pagalmā.

“Mani uztrauc divi jautājumi. Pirmais. Kāpēc nav iespējams sazvanīt “Rīgas namu pārvaldnieka” vadību? Informācijas centrs nesniedz šādu iespēju, bet mēs šim uzņēmumam maksājam! Un otrs jautājums: mēs esam mājas kopīpašnieki, tā zeme pie nama, arī ir mūsu kopīpašums, tad kāpēc pret tajā augošajiem augiem tiek piekopta tāda vardarbība – bez saskaņošanas, bez brīdinājuma? Kāpēc šādi darbi netika saskaņoti ar zemes īpašniekiem?”

Pajautājot pašiem darbu veicējiem, Jeļena atbildes vietā saņēmusi, kā pati norāda, pretīgu un riebīgu attieksmi. Komunikācija bijusi izsmejoša. Tā iemūžināta arī šim rakstam pievienotajā video. Jeļena norāda, ka kāds no darbiniekiem bravūrīgi norādījis, ka ir “Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis.

“Nu un kas? Es esmu īpašniece!” dusmojas Jeļena.

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” portālam LA.LV skaidro: “Veicot obligāto dzīvojamās mājas teritorijas apsekošanu, tika konstatēts, ka vairākās vietās krūmi būtiski traucē gājēju pārvietošanos. Tādēļ dzīvojamās mājas labiekārtošanas darbu plānā iekļauta krūmu kopšana, lai izpildītu Rīgas domes saistošos noteikumus. Dekoratīvo krūmu apgriešana atkarīga no attiecīgās krūmu sugas, to vecuma, dārznieki katrā gadījumā individuāli izvērtē apgriešanas apjomu un tehniku, darbi veikti augu miera periodā. Konkrētās mājas teritorijā ceriņu krūmiem tika veikta atjaunojošā apgriešana, proti, apgriežot krūmu, tiek veicināta jauno dzinumu veidošanās pavasarī. Šāda metode tiek izvēlēta pāraugušiem krūmiem ar sausiem zariem. Krūma vainags veidosies no jauna, kā arī to varēs vieglāk veidot, lai tas turpmāk neizplestos uz gājēju celiņiem. Atvainojamies par iespējamiem pārpratumiem, veiksim nepieciešamās darbības, lai komunikācijas procesu uzlabotu.”

Tikmēr iedzīvotāji ir vērsušies Dārzkopības institūtā, kas plašāk pazīstams kā “Dobeles ceriņi”, lai noskaidrotu, cik lielus zaudējumus SIA “Rīgas namu pārvaldnieks”, veicot nesaskaņotus košumkrūmu nozāģēšanas darbus ir radījis mājas un zemes kopīpašniekiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
Seno tibetiešu horoskops. Ļoti neparasts, ārkārtīgi precīzs!
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
TV24
Trampa draudi NATO ir radījuši bažas visā Eiropā, ka amerikāņu kodollietussargs drīzumā var tikt aizvērts
Baltijas valstis neglābs aizsardzības līnija: militārais eksperts par to, kā Krievija rīkosies, ja vēlēsies tām uzbrukt
Lasīt citas ziņas
TV24
Dmitrijs Gordons: Šodien Ukrainā tiek izlemts ne tik ļoti Ukrainas liktenis, cik pasaules iekārtas nākotne
Teologs: Krievija ļoti uzmanīgi klausās sarunas Rietumos
Tartu slimnīcā pacientu ērtībām izmanto navigācijas robotus vārdā Linda un Kalevs
No veikala “Maxima” cenšas izraidīt pircēju, kurš vēlas sazināties latviešu valodā: “Pēc jautājuma, kādēļ runājat krieviski, pārdevēja vērsās pie apsarga”
Astronomi atklājuši jaunus mazus pavadoņus ap Neptūnu un Urānu
17:56
Tartu slimnīcā pacientu ērtībām izmanto navigācijas robotus vārdā Linda un Kalevs
17:18
Teologs: Krievija ļoti uzmanīgi klausās sarunas Rietumos
16:53
Veiksmīgās laulības skaitlis! Ko par pāra kopdzīvi liecina numeroloģiskā saderība?
TV24
Skaidrīte Ābrama: “Ar Navaļņija nogalināšanu, aiziešanu, aizgājusi arī pēdējā cerība, ka Krievijā varētu kaut kas mainīties uz labo pusi”
TESTS. Vai atpazīsti Latvijā ražotas preces vien pēc to iepakojuma?
TV24
Neviens pat nepamanīs, ja 7000 zinātnieku streikos. Viņi paņems koferīti un klusi aizbrauks, skaudrs ir Kalviņš
ASV un Lielbritānijas spēki veikuši jaunus uzbrukumus hutiešiem Jemenā
Centies vairāk laika pavadīt vienatnē! Horoskopi 26. februārim
Cilvēkstāsts
CILVĒKSTĀSTS. Viktors Zemgals: “Es apprecējos nevis 20 gados, bet bija jau pāri trīsdesmit. Es to darīju pārliecības dēļ”
“Galvām ir jāripo!” Mediju uzraugi un sabiedrība pieprasa vērtēt sabiedriskā medija publicēto cūku komiksu
Dārzs
Desmit ziedi, kas harmonizē, nomāc stresu un aizsargā
Krimināls
VIDEO. “Varēja redzēt, ka cilvēks ir labi “paņēmis”,” atjautīgs autovadītājs operatīvi reaģējis un palīdzējis policijai notvert dzērājšoferi
Tramps triumfē Dienvidkarolīnā: uzvara vairāk nekā pārliecinoša
Kokteilis
FOTO. “Es nevaru…” Ainars Mielavs pēc viena no koncertiem atklājis, kāpēc šobrīd neraksta jaunas dziesmas
Pētnieks: “Putins ļoti baidās no tautas revolūcijas, kādu mēs esam redzējuši citās valstīs”
TV24
Teterovskis: Gaidu, kad būs Brāļu Kokaru iela. Ceru, ka ne kaut kādā jaunajā mikrorajonā
Rietumi mēģināja sagraut Krievijas ekonomiku. Kāpēc tas nav izdevies?
TV24
Trampa draudi NATO ir radījuši bažas visā Eiropā, ka amerikāņu kodollietussargs drīzumā var tikt aizvērts
VIDEO. Sieviete grasās precēties ar MI radītu hologrammas vīrieti
TV24
Ministrs: Mūsu pašu iedzīvotāji varētu vairāk izvēlēties vietējā ražotāja medikamentus
“Viņa viņam bija nekas” – atklājas, ka divus gadus pazudušu meiteni nogalinājis pašas tēvs
“Optiskās ilūzijas” velojosla atkal jāmaina, jo cilvēki nemitīgi krīt
Putins “ir uz jaunas zemes sagrābšanas sliekšņa”: brīdina, ka Krievija jau tuvākajās dienās var anektēt Piedņestru
TV24
Smiltēns: Pat tantei ar gurķu burku ir sava loma valsts aizsardzības mehānismā
Februāra pēdējā svētdiena būs lielākoties mākoņaina, naktī pūtīs stiprs vējš
Kokteilis
VIDEO. Madonna dejotāja dēļ nokrīt no krēsla uzstāšanās laikā: viņas reakcija pārsteidz pūli