
Gliemeži nāvīgi baidās no šī auga – ar to dārzam vajadzētu būt drošam 5
Eksperti ir atklājuši augu, kas efektīvi atbaida gliemežus un kailgliemežus, piedāvājot dabisku risinājumu dārza aizsardzībai. Šis atklājums ir īpaši noderīgs lauksaimniekiem un dārzniekiem, kuri cīnās ar šiem kaitēkļiem, kas bojā kultūras un var pārnēsāt infekcijas.
Gliemeži kļūst aktīvāki rudenī, jo viņu vairošanās sezona ir beigusies, un viņi meklē mitras, tumšas vietas, piemēram, zem podiem vai satrūdušām lapām.
Parasti dārznieki cīnās ar tiem, izmantojot ķīmiskas granulas, taču tas var kaitēt mājdzīvniekiem un dzīvniekiem, kas dabiski kontrolē gliemežu populāciju, piemēram, putniem vai ezīm. Tāpēc dabiski risinājumi ir drošāka alternatīva, un viens no tiem ir konkrēta zieda stādīšana.
Kāpēc gliemeži ir problēma un kā tos apturēt
Lauksaimnieki un dārznieki visā pasaulē meklē efektīvus veidus, kā pasargāt savus zemes gabalus no gliemežiem, kas ir zināmi kā rijīgi kaitēkļi. Šie radījumi ne tikai bojā augus, bet arī var pārnēsāt dažādas slimības, kas apdraud kultūraugus.
Par laimi tgad vairs nebūs jāizmanto ķīmiskas vielas vai jāiznīcina gliemeži pilnībā – daži augi dabiski atbaida šos kaitēkļus, liekot tiem pamest apdraudēto teritoriju.
Eksperti iesaka izmantot dabiskus risinājumus, kas ir droši videi un cilvēkiem.Augs, kas atbaida gliemežus!
Dārzkopības eksperti, tostarp izdevums “Express”, ieteikuši stādīt lauvmutīti kā efektīvu līdzekli pret gliemežiem. Šis skaistais daudzgadīgais augs ir indīgs gliemežiem, padarot to par dabisku barjeru, kas tos attur.
Tās lapas ir cietas un sausas, kas gliemežiem ir pilnīgi neinteresantas, tāpēc tie izvairās no šī auga tuvuma.
Lai aizsargātu dārzu, ieteicams lauvmutītes stādīt gar teritorijas malām, īpaši tuvu jutīgiem augiem, piemēram, salātiem, kāpostiem un vīnogām, nodrošinot drošu vidi.