Zvejas tīkls.
Zvejas tīkls.
Foto-LETA

Okupanti zvēro: ukraiņi atraduši netradicionālu, taču efektīvu veidu, kā cīnīties pret Krievijas droniem 0

Ukrainas bruņotie spēki atraduši netradicionālu, taču efektīvu veidu, kā cīnīties pret Krievijas droniem – tie izmanto zvejas tīklus, vēsta laikraksts “The New York Times”.

Reklāma
Reklāma
3 dejas = 600 eiro? Vecāki soctīklos diskutē par neprātīgām izmaksām Skolēnu Dziesmu un deju svētkos
“Sistēma samals putekļos ikvienu!” Transporta ministra mistiskā nāve līdz kaulam pārbiedējusi Krievijas eliti 75
Gliemeži nāvīgi baidās no šī auga – ar to dārzam vajadzētu būt drošam 5
Lasīt citas ziņas

Šie tīkli, kurus bieži vien sagādā civiliedzīvotāji un zvejnieki no piekrastes reģioniem, tiek uzstādīti virs kontrolposteņiem, artilērijas pozīcijām un ceļiem, kas ved uz aktīvajām frontes zonām.

Blīvais pinums traucē bezpilota lidaparātu kustību un nereti izraisa mehāniskus bojājumus, īpaši propelleriem.
CITI ŠOBRĪD LASA

Turklāt zvejas tīkli izrādījušies  efektīvi arī pret FPV droniem, īpaši to versijām, kas tiek vadītas, izmantojot optisko kabeli. Šādus dronus radioelektroniskās cīņas sistēmas nespēj traucēt, jo tie nesūta radio signālus.

Pēc Ukrainas Bruņoto spēku Inženieru vienības sakaru nodaļas vadītāja Maksima Kravčuka teiktā, šādi tīkli šobrīd tiek izmantoti visā frontes līnijā.

Mainoties frontes ainavai, šādi risinājumi kļūst arvien biežāk sastopami. Ja agrāk ceļmalās dominēja ierakumi, tranšejas un dzeloņstieples, tad tagad tajās arvien biežāk redzami arī zvejas tīkli — kā vienkāršs, taču efektīvs risinājums mūsdienu karadarbības apstākļos.

Izdevums norāda, ka šo iniciatīvu atbalsta arī ārvalstu partneri — piemēram, Zviedrijas organizācija “Operation Change” vien 2025. gadā vien  piegādājusi Ukrainai aptuveni 250 tonnas tīklu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.