Foto: Pexels

Dobē aug sēnes: kāpēc tā noticis un ko ar tām iesākt? 0

Avots: Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Lasīt citas ziņas

“Rudenī ierīkojām jaunas dobes. Melnzemi pirkām pēc sludinājuma. Šopavasar no visām malām lien ārā sēnes un kosas. Ko darīt?” – jautā Maija no Jūrmalas.

“Kosas un sēnes liecina par skābu augsnes reakciju. Lai uzzinātu, kā to mazināt un cik vajadzētu lietot kaļķojamo materiālu, jāveic augsnes analīzes,” teic dārzu ierīkotāja Maruta Kaminska. Iegādāties labu un kvalitatīvu melnzemi ir ļoti grūti, secina speciāliste.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja melnzeme jau iestrādāta dobēs un iestādīti augi, kaut ko labot ir sarežģīti. Skujkoki un citi skābumu mīlošie augi šādā augsnē jutīsies tīri labi. Ziemcietēm un citiem dekoratīvajiem augiem var veidot ielabotas stādāmās bedres ar piemērotāku augsni.

Taču iespējams, ka kosas un sēņu sporas varēja ievazāt arī ar mizu mulču. Siltajā rudenī un ziemā tās labi attīstījās un pavasarī jau startē visā krāšņumā. Diemžēl dārzos šādi gadījumi ir novēroti.

Sēnes neko ļaunu augiem nenodarīs. Arī kosa ne, tomēr nezāle paliek nezāle. Kosu sakneņus iznīdēt ir ļoti grūti, tāpēc dobēm var uzklāt ģeotekstila segumu un tad bērt mulču. Pat ja sēņu izplatīšanā vainojama mulča, tā uz seguma būs pakļauta saules iedarbībai, tāpēc apstākļi attīstībai būs sliktāki.

Saimniecei nekas cits neatliek kā ievazātos pavasara vēstnešus ik pa laikam izraustīt, jo tie pa kādam sprauksies arī cauri klājumam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.