Foto – LETA

Dzirdes aparāts – cik ļauj maciņš 0

Kā noteikt, kurš no dzirdes aparātiem ir vispiemērotākais – vai vienmēr dārgākais?
 Ausma Linde Rīgā

Reklāma
Reklāma

 

Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 4
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 86
Lasīt citas ziņas

Atbild P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas ausu, kakla un deguna ārste Gunta Sumeraga: “Pasliktinoties dzirdei, cilvēks parasti dažas skaņas dzird labāk, citas – sliktāk. Raksturīgi, ka zūd augsto un smalko skaņu uztvere. Dzirdes aparāti uztvertās skaņas pārveido un pārvada uz ausī ievietoto mikrofonu, pastiprinot tās, kuras lietotājs dzird sliktāk. Savukārt tās, kuru uztvere nav traucēta, netiek pastiprinātas, jo citādi drīz vien sāktu sāpēt galva. Proti, dzirdes aparāts tiek pielāgots katram pacientam individuāli, balstoties uz audiogrammu – pārbaudes līkni, kas norāda, cik labi vai slikti tiek saklausītas konkrētas skaņas.

Aparāta izvēli nosaka slimība, kas pasliktinājusi dzirdi, tās zuduma pakāpe, blakus saslimšanas un, protams, arī maciņa iespējas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākā daļa pacientu lieto analogos lētākos dzirdes aparātus, kam ir sliktāka skaņas kvalitāte nekā modernajām digitālajām ierīcēm. Jaunākās paaudzes ierīcēm ir iespējams uzstādīt dažādas programmas atbilstoši vides īpatnībām teātrī, birojā, parkā, lekcijās un citās vietās. Atkarībā no ražotāja, izplatītāja un modeļa dzirdes aparāti maksā vidēji no 150 līdz 1000 latiem.

Tie ir savienojami arī ar audiotehniku. Apkārtējo trokšņu mazināšanai ieteicams izmantot FM sistēmas. Īpaši svarīgi tas ir vājdzirdīgiem bērniem un studentiem, lai saklausītu pasniedzēja teikto plašā telpā. Visbiežāk izmanto aizauss aparātus vai arī tādus, ko ievieto auss ejā. Dažas ierīces ir tik mazas, ka neviens, izņemot pašu pacientu un ārstu, tās nevar saskatīt. Protams, jo modernāks un miniatūrāks aparāts, jo dārgāks.

Dzirdes aparāts būtu jāiegādājas sertificētā firmā. Vispirms akustiķis noteiks dzirdes zuduma pakāpi, izskaidros konkrētā modeļa priekšrocības un trūkumus, ieprogrammēs to atbilstoši individuālajām vajadzībām un dos ierīci izmēģināt.

Ja vien iespējams, ir vērts ieguldīt līdzekļus labā aparātā. Parasti garantija ir divi gadi, taču kvalitatīva ierīce, saudzīgi lietojot un pareizi kopjot, kalpos ilgāk par šo laiku.”

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.