Dzīvojam ilgāk, bet ne veselīgāk: Ķīvīte atklāj, cik gadus latvieši vidēji nodzīvo bez hroniskām slimībām 0

Pievieno LA.LV

Lai gan vidējais mūža ilgums Latvijā pakāpeniski pieaug un tuvojas 80 gadiem, daudz svarīgāks rādītājs ir tas, cik ilgi cilvēks dzīvo ar labu veselību. Uz to TV24 raidījumā “Tava vide” uzmanību vērsa Rīgas Stradiņa universitātes Sabiedrības veselības institūta direktore, asociētā profesore Anda Ķīvīte.

Veselam
Ārsti brīdina: 4 populāri un “nevainīgi” uztura bagātinātāji, kas var smagi bojāt aknas
Karstums Eiropā kļūst neizturams: 12 austrāliešu triki, kas var glābt tavu vasaru
Kokteilis
Katras zodiaka zīmes grēcīgie prieciņi, kas mērķtiecīgi tiek slēpti no citu acīm
Lasīt citas ziņas

Viņa uzsvēra, ka sabiedrībā bieži tiek runāts par dzīves ilgumu, taču daudz nozīmīgāka ir dzīves kvalitāte.

“Jautājums ir – vai mēs tiešām dzīvojam ilgāk vai vienkārši mirstam ilgāk,” sacīja Ķīvīte.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc viņas teiktā, veselīgi nodzīvoto gadu skaita ziņā Latvija ir viena no pēdējām valstīm Eiropā. Vidēji cilvēki bez hroniskām slimībām nodzīvo aptuveni 55 gadus.

Eksperte arī norādīja uz ievērojamo atšķirību starp sieviešu un vīriešu paredzamo mūža ilgumu. Lai gan visā Eiropā vīrieši dzīvo īsāku mūžu nekā sievietes, Latvijā šī starpība ir īpaši liela.

“Vīriešiem kopējais mūža ilgums ir par desmit gadiem īsāks nekā sievietēm. Citās Eiropas valstīs šī atšķirība nav tik liela,” skaidroja Ķīvīte.

Viņa piebilda, ka cilvēku veselība ir cieši saistīta arī ar apkārtējo vidi. Daudzi faktori, kas negatīvi ietekmē veselību, vienlaikus kaitē arī videi, tāpēc sabiedrības veselība un vides veselība ir savstarpēji cieši saistītas.

Projektu finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds. Par projekta saturu atbild AS “TV Latvija”.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.