Fizioterapeite rosina vairāk domāt par bērnu veselību: “Skolas somas bērniem joprojām ir smagas…” 1

TV24 raidījumā “Ārsts atbild” Skrides Sirds klīnikas sertificēta fizioterapeite Ilze Šēnberga skaidro, kas notiek ar bērna ķermeni, ja ikdienā tiek nesti mūzikas instrumenti un smaga skolas soma.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Gan Pauls, gan Lapčenoks tolaik bija salauzuši viņu,” viens no Noras Bumbieres tuvākajiem draugiem atklājis iepriekš nezināmus faktus
RAKSTA REDAKTORS
“Tā tiešām ir? Vienreiz taču ir samaksāts…” Meita pēc mātes nāves neizpratnē par nodokļa maksājumu no uzkrātās pensijas
Vīrietis bez atļaujas iegājis telpā, kur veikta magnētiskā rezonanse, un gājis bojā 1
Lasīt citas ziņas

Runājot par bērnu slodzi ikdienā, mazkustīgo dzīvesveidu un moderno tehnoloģiju ietekmi uz fiziskajām aktivitātēm, fizioterapeite uzsver, ka skolās vajadzētu atjaunot tādu mācību priekšmetu kā “Veselības vingrošana”.

“Domāju, ka nekas īpaši nav mainījies no tiem laikiem, kad es mācījos. Bērniem pret sportu varēja rasties nepatika, jo mazāk tika mācīta tehnika, vairāk prasīts pildīt uz laiku, uz atzīmēm. Bet veselības vingrošanai jābūt, jo skolas somas bērniem joprojām ir smagas, vecāki ar bērniem nāk pie manis un stāsta, cik grūti bērnam to nest. Un tas rada asimetriju stājā!”

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa, Šēnberga norāda uz vēl kādu bērna stāju negatīvi ietekmējošu faktoru. Proti, asimetriju rada arī sporta veidi un mūzikas instrumenti, piemēram, vijole, čells.

“Protams, ka šīs lietas – mūzika, sports – ir brīnišķīgas, bet jādod pretī simetrija, bērnam jāpilda muguras vingrojumi, jāstiprina stāja, muskuļi!” piebilst fizioterapeite un aicina vecākus doties pie speciālista laicīgi, nevis gaidīt, kad asimetrija stājā bērnam jau ir izteikti redzama.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.