"Pansija pilī" pirmizrāde

FOTO. Gundars Āboliņš, Ģirts Jakovļevs, Olga Dreģe, Vilis Daudziņš un citi tautā iemīļoti mākslinieki pulcējas latviešu jaunās daudzsēriju filmas pirmizrādē 36

22. janvārī pirmizrādi piedzīvoja un no šīs dienas arī kinoteātros visā Latvijā sāk demonstrēt daudzsēriju filmu “Pansija pilī”, kas veidota filmu studijā “Mistrus Media” pēc Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem.

Reklāma
Reklāma
Vai kārtējā krāpnieku shēma? “Telefonā uzrādās neatbildēti zvani. Atzvanot uz numuru, adresāts apgalvo, ka nav zvanījis”
Veselam
Ēdieni, no kuriem labāk izvairīties pirms publiskiem pasākumiem… Tie pastiprināti veido gāzes vēderā 8
Vai esi pārliecināts, ka tavā noīrētajā miteklītī nav slēptās kameras? Lūk, kā pārbaudīt!
Lasīt citas ziņas

Daudzsēriju filma atainos aizraujošus un komiskus notikumus astoņās sērijās, kurās topošais rakstnieks Anšlavs Eglītis kopā ar brāli Vidvudu, tēvu Viktoru un viņa dzīvesbiedri Hildu Vīku sāk muižas atjaunošanas darbus, vienlaikus tajā atverot pansiju, kas kļūst par apkārtnes iedzīvotāju, pagātnes rēgu, pilsētas viesu un latviešu inteliģences attiecību krustpunktu un vienas vasaras skatuvi 20. gadsimta 20. gadu Latvijai.

Anšlava Eglīša romāns “Pansija pilī”, kura motīvi iekļauti seriāla sižetā, ir darbs, ko raksturo spraigs sižets, humors un pārdomas, kas sniedz ieskatu 20. – 30. gadu Latvijas elites dzīvē un tiek veidota komēdija žanrā, vēsta filmas veidotāji. Anšlavs Eglītis šo darbu uzrakstīja ar laika distanci 1962. gadā Amerikā un ievadā pats autors rakstīja, ka “senā, gaišā pasaule atveras, senie jaukie ļaudis ir atkal visapkārt, un es redzu tos tik dzīvi, ka tagadne izbālē un liekas nenozīmīga.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīgi kā romāns, arī filma stāsta par jaunas ģimenes centieniem atjaunot valsts piešķirtu īpašumu un dzīvi attēlos tā laika prominentākās kultūras personības – Anšlava Eglīša tēvu dzejnieku Viktoru Eglīti (1877-1945), gleznotāju Hildu Vīku, dzejnieku, rakstnieku Edvartu Virzu (1883-1940), gleznotājus Konrādu Ubānu (1893-1981), Voldemāru Toni (1892-1985), Romanu Sutu (1896-1944), un izdevēju Miķeli Goperu (1908-1996).

Daudzsēriju filmā vēsturiskos Anšlava Eglīša romāna varoņus atveido aktieri Gundars Āboliņš, Rihards Zelezņevs, Guna Zariņa, Vilis Daudziņš, Kaspars Znotiņš, Juris Strenga, Dana Bjorka, Dace Eversa, Lāsma Kugrēna, Olga Dreģe, Jānis Jarāns, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Lauris Dzelzītis, Artūrs Skrastiņš, Jēkabs Reinis, Gatis Maliks, Inese Kučinska un daudzi citi.

Kinoteātros seansu ietvaros demonstrēts vairākas filmas sērijas vienā seansā: 1., 2. sērija – no 22. janvāra; 3., 4. sērija – no 8. februāra; 5., 6., 7. sērija – no 22. februāra; 8. – dokumentālā sērija speciālos seansos pēc 22. februāra.

Ja romāna darbība notiek Eglīšu ģimenes jaunajā īpašumā Turaidas pagasta Inciemā, ko viņiem piešķīrusi valdība Latvijas brīvvalsts pirmsākumos, agrārās reformas laikā, tad filmas izveides mākslinieciskajām vajadzībām tika izmantota Kuldīgas novada apkārtne un Padures muiža.

Filmas režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone, Dāvis Sīmanis un dokumentālajai sērijai Gints Grūbe, filmas operators Andrejs Rudzāts, producenti Inese Boka-Grūbe un Gints Grūbe, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas galvenā māksliniece Kristīne Jurjāne, mākslinieks Jānis Kalniņš, grima māksliniece Ilze Trumpe, kostīmu mākslinieces Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā.

Seriāls tapis filmu studijā “Mistrus Media”, kas iepriekš veidojusi daudzsēriju filmu “Emīlija. Latvijas preses karaliene”, kas 2022. gadā ieguva nacionālo kino balvu “Lielais Kristaps” un sabiedrisko mediju balvu “Kilograms kultūras” un bija skatītākā Latvijas filma kinoteātros 2022. gadā. Studijā tapušas vairākas starptautiski un Latvijā atzītas vēsturiskas filmas kā “Janvāris” (rež. Viesturs Kairišs, 2022), “Melānijas hronika” (rež. Viesturs Kairišs, 2016), “Tēvs Nakts” (rež. Dāvis Sīmanis, 2018) un tikko arī pabeigts darbs pie filmas “Marijas klusums” (rež. Dāvis Sīmanis) par mēmā kino zvaigzni Mariju Leiko un latviešu teātri “Skatuve”.

Reklāma
Reklāma

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.