Vilnis Ķirsis kopā ar jaunsargiem izvēlas Ziemassvētku egles

FOTO. Rīgas mērs kopā ar jaunsargiem izvēlējies galvenās Rīgas ziemas rotas – Ziemassvētku egles 36

Rīgas mērs Vilnis Ķirsis (JV) pirmdien kopā ar jaunsargiem un pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” pārstāvjiem izraudzīja divas galvenās Rīgas Ziemassvētku egles, kas rotās Doma laukumu un Rātslaukumu, novēroja aģentūra LETA.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Ukrainas jaunākajam ierocim vajadzētu nopietni sabiedēt krievu “stratēģus” Krimā – rezultāts Krieviju pamatīgi apkaunotu
Lasīt citas ziņas

Izraudzītās egles ir aptuveni 30 gadus vecas, un to augstums ir ap 15 metriem.

Pirmo reizi Ziemassvētku egles tika izvēlētas “Rīgas mežu” Gaujas mežniecības teritorijā – pie Siguldas novada Jūdažiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Meklēt pilsētas svētku galvenās rotas Rīgas mēram šogad palīdzēja Rīgas 45.vidusskolas Jaunsargu vienība, kuras dalībnieki Lāčplēša dienā nodeva svinīgo solījumu, kā arī Gaujas mežsaimniecības mežziņi.

Kopumā šogad galvaspilsētu rotās vairāk nekā 50 Ziemassvētku egles, kas nākušas no “Rīgas mežiem”. Tās tiks uzstādītas gan Rīgas galvenajos laukumos, gan apkaimēs un pie izglītības iestādēm, informē pašvaldība.

“Rīgas mežu” Gaujas mežniecības platība ir ap 20 500 hektāru (ha), kas plešas abpus Vidzemes šosejas – ap Ādažiem, Carnikavu un Kalngali, kā arī ap Stopiņiem un Ulbroku, bet nelielas teritorijas ir Salaspils un Siguldas pusē. Galvenās koku sugas ir priede – ap 90%, bērzs – ap 6%, un egle – ap 5%.

Mežniecības teritorijā ir Eiropas nozīmes aizsargājama teritorija – dabas liegums “Garkalnes meži” 364 ha platībā. Tas ir slavens ar to, ka tajā ligzdo apmēram puse no Latvijas zaļo vārnu populācijas. Daļā mežniecības ir arī dabas parks “Piejūra” 528 ha platībā. Mežniecības teritorijā sastopamas arī tādas reto putnu sugas, kā, piemēram, ūpis un pupuķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.