Foto: Fotolia

Garda uzkoda – cepts siers! 0

Panējumā cepts siers ir universāla uzkoda un labi iederas pie alus, aukstajā galdā, siltajā otrajā ēdienā pusdienās un vieglā vakara maltītē kopā ar kūpošu tējas tasi un svaigiem salātiem. Atšķirībā no siera veida to pagatavo atšķirīgi – svaigo jeb biezpiena sieru pirms tam iemarinē, kamambēra un brī tipa panē rīvmaizē, Krievijas un Holandes sieru tikai nedaudz apbrūnina vai arī panē pārslās, rīvmaizē. Daudzi ir mēģinājuši cept sieru, bet tas izjucis, izkusis, vēl neizņemts no pannas. Ir dažādi knifiņi, kas jāievēro, lai ēdiens izdodas ar kraukšķīgu garoziņu, bet vidū izkusis un mīksts.

Reklāma
Reklāma

Panēšanas padomi

RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Panēšanas zelta likums – produktam jābūt sausam, to vienmēr vispirms apviļā miltos, liekos nopurina, tikai tad liek šķidrumā. Ne miltos, ne šķidrumā netur ilgi – tad garoziņa cepšanas laikā nekrīt nost.

Vislabāk sieru panējumā mērkt tieši pirms cepšanas, nevis visus gabaliņus apviļāt un pēc tam pa vienam cept, arī tad labāk turas klāt panējums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Rīvmaize un drumstalas ātri apdeg – lai vidus būtu mīksts, bet garoziņa zeltaini brūna, svarīgi ievērot pareizu cepšanas temperatūru: cepeškrāsnī ne augstāku par 180 ºC, friterī 160–170 ºC, uz pannas līdz 150 ºC. Izņēmums ir svaigais biezpiena siers – to var apbrūnināt arī augstākā temperatūrā.

Lai kamambērs, brī un līdzīga veida sieri cepšanas laikā neizjuktu, pirms gatavošanas tos uz pusstundu ievieto saldētavā, līdz pilnībā sasaluši. Tad sieru var apviļāt olā, rīvmaizē un droši cept.

Citu veidu sieru var nesasaldēt pavisam, bet jau gatavus gabaliņus, kas apviļāti olā un rīvmaizē, uz 10 minūtēm ielikt saldētavā, tad tie labāk izcepas, īpaši labi efekts jūtams ar ātri kūstošiem sieriem, piemēram, Holandes sieru.

Jebkuru sieru panējumā var cept nevis friterī, kur tas iznāk treknāks, jo panējums sasūcas ar eļļu, bet apbrūnināt cepeškrāsnī. Garoziņa nav tik kraukšķīga, toties ēdiens vieglāk pārstrādājas.

Intensīvāku garšu var iegūt, ja siera gabaliņus apviļā rīvmaizes un smalki sarīvēta cietā siera maisījumā.

No rudzu maizes gatavota rīvmaize ir veselīgāka, bet ar to grūtāk strādāt – tā ātrāk apdeg un dod ēdienam tumšu krāsu, turklāt nereti arī nedaudz rūgtenu garšu.

Lai panējuma kārta būtu biezāka, sieru var apviļāt miltos un olā vairākas reizes.

Garšīgi, ja sieru apviļā nevis rīvmaizē, bet smalki sadrupinātās kukurūzas pārslās.

Pa panējumu var izmantot ne tikai rīvmaizi un kukurūzas pārslas, bet arī sāļos cepumus, kokosriekstu skaidiņas, sasmalcinātus riekstus un sēkliņas.

Panējums labi uzsūc sevī taukvielas, tāpēc fritēts/panēts ēdiens vienmēr būs kalorijām bagāts.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.