Foto. Scanpix/AP Photo/Darko Vojinovic

Itālija stingrāk uzraudzīs nelegālo migrāciju – valstī kļūst nedroši; Austrija uzsāk pārbaudes uz robežas ar Itāliju 33

Itālijas valdība pirmdien apstiprinājusi stingrākus pasākumus cīņā ar nelegālo migrāciju pāri Vidusjūrai.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 142
TV24
“Esam atkal uz sēkļa!” Jānis Ikstens par situāciju valdībā 113
Lasīt citas ziņas

Premjerministres Džordžijas Meloni vadītā valdība nolēma pagarināt nelegālo imigrantu aizturēšanu pirms iespējamās deportēšanas par sešiem mēnešiem, maksimālajam aizturēšanas laika sasniedzot 18 mēnešus. Papildu laiks ir nepieciešams, lai noteiktu, vai personai ir tiesības palikt, un vajadzības gadījumā ļautu veikt tiešu deportāciju no aizturēšanas centriem.

Itālijas Aizsardzības ministrija izveidos struktūras, lai aizturētu migrantus, kas ieradušies valstī nelegāli.

CITI ŠOBRĪD LASA
Šos aizturēšanas centrus paredzēts izveidot mazapdzīvotos valsts reģionos, tādējādi novēršot “turpmākas neērtības un nedrošību Itālijas pilsētās”, skaidro Meloni.

Meloni tuvu stāvoši avoti atklāja, ka premjerministre valdības sanāksmē sacījusi, ka valdība ir vienota attiecībā uz jaunajiem pasākumiem.

Pēdējās dienās tūkstošiem nelegālo imigrantu, kas atceļojuši laivās no Āfrikas, atkal izkāpuši krastā Vidusjūras salā Lampedūzā. Pagājušo otrdien salā ieradās vairāk nekā 5000 cilvēku, kas ir vienas dienas rekords. Pēc tam tūkstošiem migrantu ar policijas laivām vai prāmjiem tika aizvesti uz Sicīliju vai Itālijas kontinentālo daļu. Vēlāk situācija atgriezās daudz maz ierastā gultnē.

Meloni norādīja, ka nepieciešama stingra nostāja, vienlaikus uzsverot, ka jāturpina cīņa pret cilvēku kontrabandistiem.

“Cīņa pret nelegālo masveida imigrāciju un cilvēku kontrabandistiem ir Itālijai un Eiropai izšķiroša cīņa,” uzskata Meloni, kas Itālijas valdību vada pēdējos 11 mēnešus

Austrija sāks pārbaudes uz robežas ar Itāliju

Austrija sāks pārbaudes uz robežas ar Itāliju, paziņojis kanclers Karls Nēhammers.

Austrija jau veic pārbaudes uz robežas ar Slovēniju. Šī prakse, kas tiek īstenota kopš 2015.gada, ir izpelnījusies Briseles kritiku, taču šķiet, ka tā tiks paplašināta.

Nēhammers, atbildot uz laikraksta “Krone-Zeitung” jautājumu, vai Austrija ieviesīs kontroli uz robežas ar Itāliju, atbildēja apstiprinoši.

“Jā. Iekšlietu ministrs jau ir veicis attiecīgus pasākumus, lai veiktu kontroli uz Austrijas un Itālijas robežas,” paskaidroja kanclers.

Nēhammers piebilda, ka viņš šajā jautājumā ir sazinājies ar Itālijas kolēģi un situācijai tiek novērota. Viņš norādīja, ka runa ir par cīņu pret cilvēku kontrabandistiem.

Vīnes lēmums ir kārtējais trieciens vienam no Eiropas Savienības (ES) nozīmīgākajiem sasniegumiem – Šengenas zonai. Nēhammers jau ir izpelnījies kritiku par Austrijas veto Rumānijas un Bulgārijas uzņemšanai Šengenas zonā.

Nēhammers acīmredzami vēlas turpināt šo politiku, neraugoties uz to, ka Bukarestē, Sofijā un Berlīnē tā ir ļoti nepopulāra. “Paplašināšanos var īstenot tikai tad, ja ārējo robežu aizsardzība darbojas. Šis nav īstais laiks,” uzskata Austrijas kanclers.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.