“Iznāk, ka vajadzīgi 1464 gadi, lai mēs sasniegtu ES vidējo līmeni,” tā aprēķinājis LBAS priekšsēdētājs Baldzēns 57

“Ja mēs paskatāmies no 2015.gada līdz 2022.gadam, tad mūsu darbaspēka izmaksas ir pieaugušas konkurencē pret Eiropas Savienību (27 dalībvalstīm) attiecīgi par 1 centu un 25 daļiņām…Cik tas iznāk? Tas iznāk 5 centi četros gados mēs tuvojamies ES 27 valstīm,” tādus matemātiskos aprēķinus TV24 raidījumā “Naudas cena” pauda Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns, diskutējot par Latvijas labklājības līmeni un darbaspēka izmaksām, salīdzinot ar pārējām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
Krituši visi antirekordi – savākts 600 000 narkomānu izlietoto šļirču. Atrasta arī traģiskā “narkozombiju” viela 8
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 183
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
Lasīt citas ziņas

“Starpība ir tāda, ka mums ir 40% no šīs te pusītes…40% ir Latvijai un 100% ir ES [27]. Un tad iznāk 1464 gadi, lai mēs sasniegtu to līmeni, kas ir ES vidējais, kurā esam arī mēs un visa Austrumeiropa, nemaz nerunājot par to, ka tāda Vācija un Somija mums nav sasniedzama,” tā izrēķinājis Baldzēns.

Savukārt darbaspēka produktivitāte ir 75,9% 2022.gadā uz vienu strādājošo vienā stundā Latvijā – tā TV24 raidījumā “Naudas cena” apgalvoja LBAS priekšsēdētājs Baldzēns. “Tā starpība, salīdzinot ar šo 40% un 75,9% nu galīgi nedeldē,” pārliecināts ir Baldzēns, uzsverot milzīgo atšķirību starp darbaspēka izmaksām Latvijā un citās ES dalībvalstīs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Projektu “Naudas cena” finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par raidījuma “Naudas cena” saturu atbild AS “TV Latvija”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.