Foto – Shutterstock

Kad vajadzīgas probiotikas un kad ne? 0

Kā zināt, kad papildus nepieciešamas probiotikas? Vai tās jāuzņem tikai ar pārtikas produktiem?

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara
RAKSTA REDAKTORS
“Kad sāku rādīt slaidus par Ukrainu, redzēju, ka vairāki skolēni novērsa skatienu…” Pieredzes stāsts par krievvalodīgajiem jauniešiem 7
“To bezjēdzīgo brīvdienu 1. maijā sen bija laiks izbeigt.” Sociālo tīklu lietotāju viedokļi par 1.maiju kā oficiālu brīvdienu
Lasīt citas ziņas

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas gastroenteroloģe Inita Kaže atgādina, ka probiotiku pozitīvā darbība ir pārliecinoši pierādīta akūtu zarnu infekciju gadījumos, kad labās baktērijas palīdz straujāk atveseļoties zarnu gļotādai. Tās noderīgas arī antibiotiku izraisītas caurejas un tā saucamās ceļotāju caurejas situācijās.

Slimību ārstēšanā probiotikas izmanto tikai kā papildu terapijas līdzekli, tāpēc vienmēr būtu jākonsultējas ar ārstu, lai iesaka, kuras kādā reizē ieteicamas un cik ilgi lietojamas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja cilvēks jūtas vesels, probiotikas nav nepieciešamas, jo ar pilnvērtīgu un daudzveidīgu uzturu ir iespējams nodrošināt nepieciešamo mikrofloru tievajās zarnās.
Labās baktērijas galvenokārt ir raudzētos piena produktos, bet mūsdienās tās var sastapt pat šokolādē, sulās un citos produktos. Tiesa, nevar gan apgalvot, ka šo baktēriju tur ir tik daudz, lai tās ietekmētu zarnu mikrofloru.

Probiotikas nav tas pats, kas prebiotikas jeb nesagremojamie ogļhidrāti, kas ir, piemēram, kivi, tomātos, ķiplokos, sīpolos, sparģeļos, banānos, pilngraudu kviešu un citos produktos. Tās darbojas kā barības vielas labajām baktērijām, veicinot pēdējo vairošanos un augšanu tievajās zarnās.

I. Kaže piebilst, ka ikvienai probiotiku lietošanas formai ir sava loma. Fermentētos piena produktus parasti lieto profilaktiski vai vieglu gremošanas trakta simptomu gadījumos. Probiotikas zāļu formā (tabletes, kapsulas, pilieni) biežāk izmanto akūtu saslimšanu vai ilgstošu sūdzību reizēs. Galvenais, lai probiotikas būtu pietiekamā daudzumā un spētu labvēlīgi ietekmēt mūsu organismu!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.