LTRK attēls

Kampaņā “Latvijas Labuma dienas” aicina pirkt vietējās preces un pakalpojumus 1

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar partneriem no 1.maija līdz 4.maijam organizētā kampaņā “Latvijas Labuma dienas” lūdz Latvijas iedzīvotājus valsts svētkos un turpmāk atbalstīt vietējos ražotājus, iegādājoties pašmāju preces un pakalpojumus.

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks 1
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 137
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu riskē šodien ar to, ka esi pārāk nepacietīgs! Horoskopi 21.septembrim
14 stundas
Lasīt citas ziņas

LTRK rīkotajā attālinātajā preses konferencē par atbalsta kampaņu uzņēmējiem “Latvijas Labuma dienas” Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pateicās iedzīvotājiem par izrādīto solidaritāti, paliekot mājās koronavīrusa izplatības ierobežošanas nolūkā.

LTRK attēls

CITI ŠOBRĪD LASA

Kariņš, norādot, ka Covid-19 sekas negatīvi ietekmējušas Latvijas tautsaimniecību, ciešot ražotājiem, kuriem ir apgrūtināti eksporta tirgi, aicināja Latvijas iedzīvotājus šajā ekonomiski grūtajā laikā palīdzēt vietējiem ražotājiem, izvēloties Latvijā ražotas, kvalitatīvas preces vai produktus.

Stiprina vietējo tirgu

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) informēja, ka ārkārtējās situācijas ieviesto ierobežojumu dēļ Latvijas uzņēmēju eksporta rādītāji krīt, un ir nozīmīgi stiprināt vietējo tirgu ar vietējo patēriņu. Ministrs aicināja, aizvien ievērojot distancēšanās noteikumus, Latvijas neatkarības atjaunošanas gadadienā svētku galdam gādāt Latvijā ražotus produktus.

Kampaņas “Latvijas Labuma dienas” radošais autors, radošās aģentūras “Nord DDB Rīga” direktors Andris Rubīns vērsa uzmanību, ka kopš kampaņas “Latvijas Labums” izveides 2014.gadā, kad uzņēmēji cieta no Krievijas ieviestajām ekonomiskajām sankcijām, ideja nav mainījusies un arī šoreiz kampaņā iedzīvotāji ir aicināti izvēlēties Latvijā ražotās preces un pakalpojumus.

LTRK attēls

Viņš aicināja Latvijas uzņēmējus atgādināt par savu preču un pakalpojumu vietējo izcelsmi, “Latvijas Labums” mājaslapā lejupielādējot preču zīmes, emblēmas un plakātus. “Aicinām uz “Latvijas Labuma dienām” no 1.-4.maijam iepirkties kopā Latvijai, lai straujāk valsti atgrieztu uz pozitīvām sliedēm. Esam katrs pats “Latvijas Labums” un atbalstīsim visus šādā veidā,” viņš aicināja.

LMT prezidents Juri Binde pievienojās klātesošajiem aicinājumā atbalstīt Latvijas ekonomiku, izvēloties vietējās preces un pakalpojumus. Binde pastāstīja, ka LMT patlaban strādā pie īpašas lietotnes, kas atvieglos fiziskās distancēšanās prasību ievērošanu un ļaus darbu atsākt ne vienam vien uzņēmējam.

Ikviena nopirktā prece nodrošina darbavietas

“Madara Cosmetics” vadītāja Lotte Tisenkopfa-Iltnere apliecināja, ka viņas vadītais uzņēmums jau līdz šim spēcīgi jutis Latvijas patērētāju atbalstu un lojalitāti vietējai produkcijai, kas “Madara Cosmetics” ļāvis saglabāt pieaugumu līdzšinējā tempā – +25% šā gada pirmajā ceturksnī. Tas ļāvis uzņēmumam šajā laikā ražot produktus patērētāju drošībai – dezinfekcijas līdzekļus, ko bez maksas piegādāt valsts iestādēm, piemēram, slimnīcām un policijai.

“Ikdienā, izdarot savu izvēli par labu pašmāju ražojumiem, ikviens nopirktais produkts nodrošina darbu cilvēkiem. Ja šie produkti 100% ražoti Latvijā, tie ir pašu cilvēki – piegādātāji, darbinieki, kam maksājam,” sacīja Tisenkopfa-Iltnere, atgādinot, ka spēcīgs mājas tirgus ir tāds kā dubultatbalsts ražotājam, atspēriena platforma ražotājam vai pakalpojumu sniedzējam iziešanai eksportā.

“Madara Cosmetics” vadītāja pauda pārliecību, ka krīze ir arī ļoti liela iespēja, jo pasaule tās ietekmē strauji mainās, cilvēku uzvedība un paradumi kļūst citi. “Aicinātu uzņēmējus mēģināt saglabāt darbību, bet domāt nevis tādā iekūņošanās, ieziemošanas virzienā, bet izprast un paredzēt pasaulē noteikušos procesus. (..) Aicinātu Latvijas uzņēmējus būt vieniem no pirmajiem, kas piedāvā jaunus, inovatīvus, jaunajai pasaulei derīgus un globālus risinājumus,” viņa sacīja.

Tisenkopfa-Iltnere pastāstīja, ka vēsturiski eksports veido lielāko daļu – pat virs 70% – no “Madara Cosmetics” apgrozijuma un patlaban sadalījums ir palicis diezgan līdzvērīgs kā pirms krīzes.

Gan eksportā, gan vietējā tirgū ir jūtams pārdošanas pieaugums, taču nedaudz mainījušies tirdzniecības kanāli, cilvēki šajos apstākļos nedaudz vairāk iepērkas internetā. Pēc viņas sacītā, eksporta tirgi nav pilnībā apstājušies. Taču novērojams, ka Rietumeiropā un Skandināvijā ir izteikta vietējo, nelielo tirgotāju atbalstīšana. Eiropā ļoti labi šajos apstākļos turas nelielās, specializētās tirdzniecības vietas.

Lokālpatriotam būt ir vienkārši

“Balticovo” komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps atgādināja, ka būt lokālpatriotam ir vienkārši – jābūt vērīgam iepirkšanās procesā, jāseko līdzi “Latvijas Labums” un citām vietējo izcelsmi apliecinošām zīmēm, preču kodam, piemēram, “LV” uz olas, kas ļauj pārliecināties par tās pašmāju izcelsmi. Viņš arī atgādināja, ka, iegādājoties savas valsts produktus, iedzīvotāji “met iekšā naudiņu savas valsts krājkasē”, vairojot savu labklājību un veicinot tautsaimniecības attīstību.

Bankas “Citadele” valdes loceklis Vladislavs Mironovs piekrita, ka ar savu izvēli būtiski atbalstīt vietējos uzņēmējus. Tādā veidā katrs cents paliek Latvijā, palīdzot saglabāt darba vietas un ātrāk atkopties ekonomikai. “Šajos valsts svētkos ir svarīgi atcerēties, ka ikviena uz Latvijas preču patēriņu vērsta darbība, ir cilvēku atbalsts vietējai ekonomikai,” viņš atgādināja.

SAISTĪTIE RAKSTI

Arī LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš aicināja Latvijas iedzīvotājus no 1.-4.maijam un arī turpmāk pirkt vietējos produktus un pakalpojumus, sekojot to vietējai izcelsmei – “Latvijas Labums” zīmēm, produktu marķējumiem utt.. “Ir ļoti svarīgi izdarīt pareizās izvēles, lai cilvēkiem Latvijā būtu darbs un ienākumi,” viņš aicināja.

LETA jau ziņoja, ka LTRK sadarbībā ar partneriem no 1.maija līdz 4.maijam organizēs atbalsta kampaņu uzņēmējiem “Latvijas Labuma dienas”, kurā iedzīvotājus plāno mudināt īpaši atbalstīt Latvijas uzņēmumus, iegādājoties vietējos produktus un pakalpojumus, lai mazinātu pandēmijas izraisītās sekas un kopīgiem spēkiem tās pārvarētu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks 1
17 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 137
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Tu riskē šodien ar to, ka esi pārāk nepacietīgs! Horoskopi 21.septembrim
14 stundas
KS
Kārlis Streips
Ziņas
Kārlis Streips: Ja to jau paveica abas mūsu kaimiņvalstis, tad labas cerības ir arī mums 106
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Liepiņa: Cilvēkus mulsina, ka iepriekš saka, ka 3. potei nav pamatotu pētījumu, pēc tam politiķi saka, ka jāvakcinējas 51
4 dienas
Lasīt citas ziņas
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Kāposti vēl briest, bet cenas – mainīgas. Cik Centrāltirgū maksā Latvijā audzēti kāposti? 4
3 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Krievija dezinformācijas apskats: NATO mācībās Rīgā “karavīrs terorizē bērnu” 15
1 stunda
LE
LETA
Ziņas
Otrdien Latvijā pārsvarā saglabāsies apmācies laiks
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mums visu laiku notiek haotiskas darbības un neviens par to neatbild.” Kreituse uzskata, ka tas ir nepieļaujami
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Mēs laikam nebijām vienīgie, kuriem šī īpašnieku maiņa bija liels jaunums.” “Rimi Latvia” par “Alfas” pārdošanu 1
08:48
LE
LETA
Ziņas
Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā sākusies vēl lēnākā tempā nekā pagājušajā nedēļā 9
08:38
EL
Egils Līcītis
Stāsti
Kā gan tas nācās, ka Benjamiņai pietuvinātie cilvēki kļuva par viņas nodevējiem un Latvijas kapračiem? Saruna ar Gintu Grūbi 1
08:25
EL
Egils Līcītis
Stāsti
gan tas nācās, ka Benjamiņai pietuvinātie cilvēki kļuva par viņas nodevējiem un Latvijas kapračiem? Saruna ar Gintu Grūbi 1
50 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Lietotu auto tirgū valda deficīts un pieaug krāpniecisku piedāvājumu skaits sludinājumos internetā 9
3 stundas
Inita Šteinberga
Ziņas
Ar zapti pie lāča! Kādus gardumus drīkst nest meža zvēriem? 3
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Mēs laikam nebijām vienīgie, kuriem šī īpašnieku maiņa bija liels jaunums.” “Rimi Latvia” par “Alfas” pārdošanu 1
26 minūtes
VK
Vita Krauja
Ziņas
“Palūkoties zem virskārtas, iet dziļumā, sajust otru cilvēku!” Jana Egle liek aizdomāties katram par savu “bedri” 5
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Kad var iestāties krahs? Veselības ministrijas pārstāve skaidro, kāds ir Latvijas pandēmijas plāns 77
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Zināms, ko daudzu iemīļotā ziņu moderatore Arta Skuja dara pēc darba pazaudēšanas TV3 22
17 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Kad sarkanbaltsarkanā standartā ietinies brīvības cīnītājs no 80. gadiem skaļrunī sauca – vai par tādu valsti mēs stāvējām uz barikādēm? Egila Līcīša feļetons 79
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pfizer” un “BioNTech” paziņo, cik veciem bērniem droša viņu Covid-19 vakcīna 64
16 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
ASV augstākā militārpersona bažījās par Trampa psihisko stabilitāti 24
12 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
FOTO. Gundegas Skudriņas vērienīgais gastronomijas piedzīvojums pulcē vietējās slavenības 12
15 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
“Brīžiem nespēlēju tā, kā gribēju. Bet šī bija laba cīņa,” Ostapenko pēc spēles 4
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Cerības uz nedēļas nogali! Bricis atklāj, kā tuvākajās dienās mainīsies laiks 1
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Smaga Covid-19 slimības gaita desmitgadniekam: pieņemts lēmums bērnu pārvest no Liepājas uz BKUS 163
20 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
Pavļuts dubultspriedzē. Kurš vilks slēpjas ūdeļādā? Nedēļas notikumu apskats 19
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Nelikumīgi Latvijas-Baltkrievijas robežu šķērsojušo imigrantu mobilajos tālruņos konstatēta bērnu pornogrāfija 30
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
VIDEO. Talantīgā latviešu aktrise Ilze Vazdika atklāj, ko domā par vakcinēšanos: “Tas viss tracina!” 218
1 diena
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Baltijas mājokļa dizains Londonā. Kā tiks prezentēta mūsu gaume?
1 diena
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Kas darāms dārzā no 20. līdz 26.septembrim: pārstāda peonijas, apgriež ziemcietes, novāc kartupeļus
1 diena
LB
Latvijas Bizness
Ziņas
Latvijā aug otrs miljardu vērtais uzņēmums 12
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Mūziķim Laurim Reinikam dzejnieces Magones Šutovienes dēļ jāsarkst: “Tas bija tā! Man gribējās kartupeļu maisu uzvilkt galvā…” 137
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Paparaci “pieķēruši” Keitu Midltoni ikdienā. Lūk, kā hercogiene izskatās, kad “darba laiks” ir beidzies 21
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Izdevies iemūžināt vienus no greznākajiem mazputniņiem Latvijā, kurus nevar sastapt pilsētas vidē 25
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Guntra, Marianna un Ginters 1
21 stundas