Partijas “Suverēnā vara” saraksta kandidātes Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām – Jūlija Stepaņenko (no kreisās) un Ļubova Švecova piedalās EP deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē Saeimā, 13.02.2024.
Partijas “Suverēnā vara” saraksta kandidātes Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām – Jūlija Stepaņenko (no kreisās) un Ļubova Švecova piedalās EP deputātu kandidātu sarakstu numuru izlozē Saeimā, 13.02.2024.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

“Karu ir sākušas abas divas valstis.” Stepaņenko un Švecovas atbildes par karu Ukrainā saniknojušas Latvijas sabiedrību 0

Soctīklā “X” rezonanci guvis portāla “Delfi” publiskotais raidījuma “Nākamais, lūdzu!” intervijas fragments ar divām Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu deputātu kandidātēm no partijas “Suverēnā vara” – Jūliju Stepaņenko un Ļubovu Švecovu -, kuras tika iztaujātas par agresorvalsts Krievijas sākto pilna mēroga karu Ukrainā. Viņu atbildes savā ziņā nokaitinājušas soctīkla “X” lietotājus, kas tās vērtē, paužot šādus komentārus: “Pretīga vate. Vemt gribās no šīs piektās kollonas”, “Kremļa aģenti”, “Vājprāts!”.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Krimināls
“Viens no bērniem pēkšņi kļuva apātisks, neierasti neaktīvs…” Mārupes pamatskolā 1. klases skolnieks saindējies ar morfija/opiātu grupas medikamentiem
Kokteilis
7 datumi, kuros dzimuši izredzētie: visticamāk, viņi nenojauš par kādu apslēptu talantu 7
Lasīt citas ziņas

Uz “Delfi” žurnālistes jautājumu – “Vai Krievija ir sākusi karu Ukrainā, jūsuprāt?” – Stepaņenko intervijā atbildēja: “Ir sācies karš, jā. Karu ir sākušas abas divas valstis.” Stepaņenko teikto turpināja komentēt partijas biedre Švecova: “Ir jāsaprot, ka karš ir politikas turpinājums – neveiksmīgas, nemākulīgas politikas rezultāts. To, ka kara nav…Ziniet, kad ģimene šķiras, par šķiršanos ir atbildīga viena puse vai divas? Es uzskatu, ka šajā gadījumā tas ir zaudējums diplomātijai.”

Švecovas atbildi pārtrauca “Delfi” žurnāliste, uzsverot, ka par “vardarbību ir atbildīgs agresors”. “Līdz ar to mans jautājums ir, kurš šajā gadījumā ir agresors?” turpināja jautāt žurnāliste abām EP vēlēšanu deputātu kandidātēm. “Vardarbība ir nosodāma jebkurās tās izpausmēs, un mēs pasakām to, ka nedrīkst pieļaut vardarbīgu konflikta risināšanu.”

CITI ŠOBRĪD LASA

“Vai neesat gatava pateikt, ka Krievija ir uzbrucējs šajā gadījumā”, tā politiķēm turpināja jautāt žurnāliste. Stepaņenko uz to atbildēja: “Es esmu gatava veicināt miera sarunas, lai mēs šeit Latvijā nemeklētu 72 stundu somu un tuvāko grāvi. Tas ir vienīgais, ko mums var piedāvāt šie te politiķi, kuri ir skrējuši pirmajās rindās nosodot, un tālāk nekur nav tikuši!”

Šis “Delfi” intervijas video fragments raisījis plašu diskusiju soctīkla “X” komentētāju vidū un arīdzan kritiku, vēršot arī policijas uzmanību uz abu politiķu teikto par karu Ukrainā.

“Atgādināšu, ka Stepaņenko ir ukrainiete. Nav ģimene bez kropļa, nav tautas bez sava kangara,” komentēja Eriks.

Edgars uzskata: “Duras. “Ģimene šķiras…” aizmirsa pieminēt, ka tā “ģimene” bija piespiedu laulība ar izvarotāju.”

“Kā radījumi ar tādiem uzskatiem vispār tiek pielaisti pie kandidēšanas EP vēlēšanās!?!” izbrīnīts ir kāds vīrietis.

“Pretīga vate. Vemt gribās no šīs piektās kollonas. Klasiska krievu glumā pieeja,” uzskata Andris.

“@Valsts_drosiba. @Valsts_policija, vai abas dāmas, neskaitot žurnālisti, Jums jau ir izskaidrojušas savu izvēli izplatīt Kremļa propagandu, sakot, ka Ukraina ir vainīga pie tā Krievija tajā iebruka?” jautā policijai viedokli Martins.

“”Upuris izprovocēja agresiju” ideoloģija at it’s finest. Plašs pielietojums – šādi var skaidrot gan agresiju pret sievietēm, gan Krievijas iebrukumu Ukrainā,” komentē Daniels.

“Man jautājums @StepanenkoJulij – Vai kāds ir jūs iebiedējis, vai arī tiešām jums ir personiska pārliecība par to, ka Krievija neuzsāka karu Ukrainā?” jautāja kāds soctīkla “X” lietotājs.

Reklāma
Reklāma

Gins norāda: “Tūlīt šie politiķi Eiropas Savienības drošības komisijās! Tiks pieņemti pareizie lēmumi!”

“Fui, cik pretīgi to klausīties. Tāda vate!” raksta kāda sieviete.

“Pēc analoģijas principa sanāk, ka, ja Jūliju kāds izvarotu un izvarošanas brīdī viņa izrādītu pretestību, tad vardarbībā būtu vainojamas abas puses! Vai pareizi es saprotu analoģijas principu?” domīgi jautā Jānis.

“Nopietni, Krievija un Ukraina ir ģimene, kas šķiras? Kā tas var būt, ka šīs… turpina runāt televīzijā un kandidēt uz Eiropas Parlamentu?? Lūdzu, ja eksistē tā @Valsts_drosiba, dariet kaut ko, lūdzu. Lūdzu,” lūdz policijas iesaisti kāda Sancia.

“Vājprāts!” rezumē Ineta.

Pilnu interviju “YouTube” video kanālā variet skatīties šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI