
Ķīnas pirmais imperators oficiāli izsludināja nemirstības eliksīra meklējumus 0
Pirmais Ķīnas imperators, Cjiņs Šihuandi, kurš pazīstams arī kā Terakotas armijas radītājs, vēlējās dzīvot mūžīgi un bija pat oficiāli izsludinājis nemirstības eliksīra meklējumus, liecina nesen atklāti dokumenti.
Cjiņs Šihuandi piedzima 259. gadā pirms mūsu ēras, un līdz savai nāvei 210. gadā viņš bija iekarojis un apvienojis sešas savstarpēji karojošās valstis pašreizējās Ķīnas teritorijā, nodibinot vienotu nāciju un pasludinot sevi par tās imperatoru.
Šihuandi valdīšanas laikā tradicionāls materiāls, uz kura rakstīt, bija šauri bambusa dēlīši. 2002. gadā vairāk nekā 36 000 šādu dēlīšu ar seniem kaligrāfiskiem uzrakstiem tika atklāti pamestā akā Ķīnas Hunaņas provincē. Žangs Čunlonags, Hunaņas Arheoloģijas institūta pētnieks, izanalizējot 48 ar medicīnu saistītus ierakstus, secinājis, ka imperatora pavēle meklēt nemirstības dzērienu sasniegusi pat vistālākās jaunās impērijas nomales, atsaucoties uz Ķīnas oficiālo ziņu aģentūru Xinhua.
Uz dažiem no dēlīšiem bija pat atrodamas atbildes no atsevišķiem ciematiem – dažas no tiem informē, ka nemirstības dzērienu vēl nav izdevies iegūt, kamēr kāda pilsēta mūsdienu Ķīnas austrumos iesaka iedarbīgu augu, kurš atrodams vietējos kalnos.
Pētījumi liecina, ka imperators, vēlēdamies pagarināt savu dzīvi, lietojis indīgo dzīvsudraba sulfīdu, tādējādi faktiski paātrinot nāvi, kas pienāca 39 gadu vecumā.
Un, ja nu neizdotos atrast nemirstības eliksīru, Cjiņs Šihuandi vismaz vēlējās nodrošināties pēcnāves dzīvei, radot slaveno Terakotas armiju, par kuru viņam ir pateicīgi miljoni tūristu, kuri ik gadu to apmeklē…