Daļa no notriekta “Shahed” bezpilota lidaparāta.
Daļa no notriekta “Shahed” bezpilota lidaparāta.
Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Krievija mainījusi gaisa uzbrukumu taktiku: eksperts norāda uz jauniem draudiem 38

Krievija cenšas vienlaikus uzbrukt vairākās vietās, lai pārslogotu Ukrainas pretgaisa aizsardzības sistēmu, vēsta Unian.net.

Reklāma
Reklāma
Jā, cilvēki tiešām šo pērk! 20 dīvainas lietas, kuras pārsteidzoši daudzi vēlas savā īpašumā
Brīdinājums tūristiem: valstis, kurās par pašbildi var piemērot līdz pat 116 000 eiro lielu naudas sodu vai pat brīvības atņemšanu
Kokteilis
TOP 5 skopuļi: kurās zodiaka zīmēs dzimuši visskopākie cilvēki
Lasīt citas ziņas

Ukrainas iedzīvotājiem jāgatavojas iknakts gaisa uzbrukumiem – tā uzskata militārais analītiķis, Krievijas–Ukrainas kara veterāns, Ukrainas Bruņoto spēku rezerves majors Oleksijs Hetmans.

“Krievija agrāk veica šādus uzbrukumus reizi vai divas mēnesī. Tagad gan raķešu, gan dronu skaits vienlaicīgā uzbrukumā ir samazinājies – agrāk tie bija 60–80 raķešu vienā uzbrukumā, bet tagad – 20–30, reizēm pat mazāk. Taču šie uzbrukumi notiek gandrīz katru nakti. Tātad var secināt, ka viņi ir mainījuši taktiku – vairs negatavojas gaisa uzbrukumiem ar 15–30 dienu intervālu, bet dara to ik pēc 2–3 dienām,” norāda Hetmans.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsver, ka vienlaikus ar triecienu skaita pieaugumu Krievija samazina katrā uzbrukumā izmantoto raķešu daudzumu.

“Saskaņā ar mūsu Galvenās izlūkošanas pārvaldes (GUR) datiem, Krievija ražo ap 150 raķetēm mēnesī. Šo apjomu – 150–160 raķetes mēnesī – viņi arī aptuveni izmanto. Bija arī pārtraukumi, kuru laikā viņi uzkrāja krājumus. GUR ziņo, ka kopējais raķešu skaits Krievijas arsenālā šobrīd ir nedaudz zem 2000. Tas ir daudz, taču kara sākumā šis skaits bija 4150 visu tipu raķetes. Tātad krājumi ir samazinājušies uz pusi, bet ražošanas apjoms pieaudzis gandrīz divkārt,” piebilst eksperts.

Tāpat Hetmans norāda, ka Krievija mainījusi arī mērķu izvēles pieeju.

“Tagad uzbrukumi tiek koncentrēti uz noteiktiem reģioniem – iespējams, pat tikai uz vienu vai divām lokācijām. Tiek sūtīti gan ‘Šahed’ droni, gan raķetes, lai tajā konkrētajā vietā pārslogotu mūsu pretgaisa aizsardzību un mēģinātu gūt konkrētus rezultātus,” viņš paskaidro.

Naktī uz 21. jūliju Krievijas okupanti veica kārtējo masīvo triecienu Ukrainai. Pēc Ukrainas Gaisa spēku datiem, tika palaisti aptuveni 450 droni un raķetes.

Kijevā uzbrukuma rezultātā bojāta metro stacija “Lukjaņivska”, daļēji ierobežota satiksme pa sarkano līniju un slēgtas vairākas ielas. Pēc vietējo varas iestāžu sniegtās informācijas, uzbrukumā gājis bojā vismaz viens cilvēks, bet dažādos pilsētas rajonos ir arī ievainotie.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.