Krists Kalniņš
Krists Kalniņš
Foto: Gints Ivuškāns

Krists Kalniņš: “NATO 5.panta piesaukšana nedod pamatu domāt, ka esam drošībā. Sāciet rakt bunkurus!” 0

“Es ļoti cienu Kaju Kalasu, Igaunijas premjerministres kundzi, es domāju, viņa ir viena no līderēm Eiropā, kas runā un motivē Ukrainai palīdzēt, un viņas atklātu ziņu,” TV24 “Preses klubā” teicis mācītājs Krists Kalniņš.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Viņš norāda uz Kajas Kalasas ziņu, ka īstenībā “NATO 5.panta izvērsums Baltijas apstākļos nozīmē, ka Baltija tiek okupēta. Mani tas ļoti pārsteidz, domājot par to, ka Latvijas valdība neko nav darījusi, lai cilvēkus sagatavotu tam, lai brīdinātu.”

“Es tiešām nejūtos drošāk ar to, ka ieved te pāris kaut kādas pretraķešu sistēmas. Es palasīju Igaunijas premjerministres sagatavoto, ko viņa prasīs Madridei. Tur bija rakstīts, ka ne tikai, ka NATO grib aizstāvēt Baltijas valstis, bet ka viņi var aizstāvēt,” pārdomās dalās mācītājs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka tātad principā tas nozīmē pilnīgi stratēģiski mainīt visu situāciju Eiropā, visu militāro aprīkojumu, kas izvietots tuvāk Vācijai, to vajadzētu tuvināt austrumu robežai.

“Citādi man jāsaka, mīļie Latvijas iedzīvotāji, sāciet rakt bunkurus! Jo vislabākā sagatavošanās kādām situācijām ir, ka tu esi gatavs tām.”

“Es esmu pārsteigts par Latvijas valdības tādu neizlēmību un neizdarību, ja tiešām NATO 5.panta iedarbināšana nozīmē Latvijas pilnīgu okupāciju, kas nozīmē, ka Latvijas visi vīrieši un visi aizstāvji tiks nogalināti, bērni aizvesti, kā mēs to redzam Ukrainā,” situāciju atspoguļo K.Kalniņš.

“Ja aizsardzības spējas nav gatavas nodrošināt šeit Baltijā drošību, tad viņām ir tādām jākļūst. Un cilvēkiem ir jābūt gataviem. Un valstij un Aizsardzības ministrijai jau sen bija jāsaka, kas Latvijas iedzīvotājiem jādara, lai viņi būtu gatavi tādai situācijai,” rezumē mācītājs.

“5.panta piesaukšana – tam nav nekāda pamata domāt, ka mēs esam drošībā.”

SAISTĪTIE RAKSTI