Foto: EPA/SCANPIX/LETA

Krīzes situācijas pabalstu saņēmējiem piešķirs papildu 50 eiro par katru bērnu 3

Saeima šodien pieņēma likuma grozījumus, kas nosaka, ka koronavīrusa izraisītās slimības Covid-19 izplatības laikā krīzes situācijas pabalsta saņēmējiem tiek piešķirti papildu 50 eiro par katru bērnu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj 10
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Lasīt citas ziņas

Likumā noteikts, ka, ja ģimenei (vai personai), tajā skaitā audžuģimenei un aizbildnim, kam aprūpē ir bērns līdz 18 gadu vecumam un kurai ir tiesības uz pašvaldības pabalstu krīzes situācijā, pašvaldībai būs jāpalielina šī pabalsta apmērs par 50 eiro katram bērnam. Šīs izmaksas pašvaldībai 100% apmērā kompensēs valsts.

Atšķirībā no sākotnējās redakcijas, šodien likums pēc Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāra Kriša Lipšāna (KPV LV) rosinājuma papildināts ar normu, ka pašvaldība neizmaksā vai samazina par attiecīgo daļu pabalstu krīzes situācijā par laikposmu, kad personai ir piešķirts dīkstāves pabalsts.

CITI ŠOBRĪD LASA

Reizē tika noraidīts opozīcijā esošo Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu Danas Reiznieces-Ozolas, Ulda Auguļa, Raimonda Bergmaņa, Jāņa Dūklava un Jāņa Vucāna priekšlikums, kas paredzēja, ka 50 eiro vietā papildu pabalsts ir 107,5 eiro mēnesī par katru bērnu līdz septiņu gadu vecumam un 129 eiro mēnesī par katru bērnu vecumā no septiņu līdz 18 gadu vecumam.

Reizniece-Ozola debatēs norādīja, ka 50 eiro ir pārāk maza summa bērna vajadzību nodrošināšanai. Arī ar opozīcijas piedāvāto risinājumu ģimenes tikai “knapi savilks galus”, bet tas tomēr ir labāks piedāvājums par 50 eiro atvēlēšanu, pauda politiķe.

Kā ziņots, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) iepriekš norādīja, ka pašvaldības vislabāk var izvērtēt, kurām ģimenēm ir nepieciešamība pēc šī atbalsta. Ministre solīja, ka pašvaldības neprasīs, lai iedzīvotājs “pārdod dzīvokli” atbalsta saņemšanai.

Savukārt nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK uzskata, ka atbalsts iecerei panākts pēc tās iniciatīvas. Partija uzstājusi uz izmaiņām, jo pagājušajā nedēļā izskanēja, ka dīkstāves pabalsts, kas tiek aprēķināts visiem vienādi – neatkarīgi no apgādājamo skaita, nav taisnīgs.

Nacionālās apvienības priekšsēdētājs Raivis Dzintars iepriekš atzinīgi vērtēja to, ka krīzes laika atbalsta pasākumu izveidē tiek ņemts vērā apgādībā esošo bērnu skaits. “Varu paust gandarījumu, ka šobrīd tā ir kļuvusi par visas valdības kopēju pozīciju,” sacīja Dzintars.

Jau vēstīts, ka ārkārtējā situācija valstī Covid-19 izplatības mazināšanai pagarināta līdz 12.maijam. Valsts arī ieviesusi vairākus atbalsta pasākumus krīzes seku skartajiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.