Ekonomika
Bizness

Līdz nākamās nedēļas beigām pirmo reizi vienotajā datubāzē jāiesniedz dati par būvlaukumā nodarbināto personu darba laiku1


Celtnieks pašvaldības sociālo māju būvlaukumā Imantā.
Celtnieks pašvaldības sociālo māju būvlaukumā Imantā.
Foto: LETA

Līdz 15.februārim pirmo reizi jāiesniedz dati par būvlaukumā nodarbināto personu darba laiku glabāšanai vienotajā elektroniskās darba laika uzskaites datubāzē (VEDLUDB), aģentūru LETA informēja Finanšu ministrija (FM).

Mazinās ēnu ekonomiku

Lai mazinātu ēnu ekonomiku būvniecības sektorā, 2017.gada 1.oktobrī būvniecībā tika ieviesta elektroniskā darba laika uzskaite.

No šā gada 1.janvāra elektroniskās darba laika uzskaites sistēma (EDLUS) ir jāievieš ne tikai būvlaukumos, kuros tiek veikta jaunas trešās grupas būves būvniecība vai tiek veikti būvdarbi virs viena miljona eiro, bet arī tad, ja būvdarbu izmaksas veido 350 000 eiro un vairāk.

EDLUS ieviešana būvniecībā tiek īstenota divos posmos. Pirmajā posmā no 2017.gada 1.oktobra EDLUS tiek lietots būvlaukumos, savukārt otrajā posmā no 2020.gada 1.februāra tiek sākta EDLUS uzkrāto datu nodošana glabāšanai VEDLUDB, kas ir Būvniecības informācijas sistēmas (BIS) sastāvdaļa. Pirmo reizi EDLUS uzkrātie dati glabāšanai VEDLUDB jānodod ir līdz šā gada 15.februārim.

Šā gada 1.februārī spēkā stājās Ministru kabineta (MK) noteikumi, kas nosaka, kārtību, kādā EDLUS dati sniedzami iekļaušanai VEDLUDB, prasības EDLUS auditācijas pierakstu veidošanai, uzglabāšanai un izsniegšanai, kā arī nosaka prasības personai, kas var veikt EDLUS ārējo drošības pārbaudi.

Informācija jāiesniedz arī apakšuzņēmējiem

Informācija par visiem ar saviem apakšuzņēmējiem iepriekšējā mēnesī noslēgtajiem būvdarbu līgumiem, kuru līguma summa ir 15 000 eiro vai vairāk, VEDLUDB ir jāiesniedz arī visiem apakšuzņēmējiem, kuri strādā būvlaukumos, kuros ir ieviešama EDLUS, un kuri iepriekšējā mēnesī noslēguši šādus līgumus. Minētais pienākums apakšuzņēmējiem ir jāizpilda ne vēlāk kā līdz šā gada 15.februārim un turpmāk katru mēnesi līdz 15. datumam par iepriekšējo mēnesi.

Tāpat noteikumi paredz, ka no 2020.gada 1.aprīļa galvenajam būvdarbu veicējam vienu reizi diennaktī ir jāaprēķina EDLUS auditācijas pierakstu kopas kontrolsumma un tā jānodod VEDLUDB. Savukārt prasības par EDLUS ārējās drošības pārbaudes veikšanu stāsies spēkā šā gada 1.jūnijā.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Covid-19 dēļ Rīgas skolas kļūst tukšākas: paziņo, cik klases jau devušās karantīnā
12 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 2
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nolaupītā vērtība varētu būt pusmiljons eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību 4
2 stundas
LE
LETA
Sports
“Visai komandai kopā ar treneriem noteikta pašizolācija.” Rīgas “Dinamo” dodas karantīnā
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Smaga avārija uz Vidzemes šoseja: kravas auto ietriecies mikroautobuss, daļēji bloķēta satiksme
27 minūtes