Meiers un “Jeņisej” aizsūta tukšā uz mājām VEF no sezonas tālākā izbraukuma 0

Latvijas vicečempione basketbolā “VEF Rīga” svētdien VTB Vienotās līgas regulārā čempionāta mačā viesos ar rezultātu 67:75 (23:12, 13:23, 21:21, 10:19) piekāpās Krasnojarskas “Jeņisej”, kuras sastāvā ar “double-double” izcēlās latviešu centrs Mārtiņš Meiers.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Krišjāņa Kariņa sieva Anda publisko emocionālu vēsti vīra atbalstam: “Es apprecēju vienu no drosmīgākajiem, godīgākajiem, gudrākajiem un labestīgākajiem vīriešiem pasaulē” 435

“VEF Rīga” rindās rezultatīvākais ar 14 punktiem bija šodienas jubilārs Artūrs Ausējs, bet pa 11 punktiem guva Mareks Mejeris un Endrū Endrūss.

Uzvarētājiem 22 punktus iemeta Džons Robertsons, bet Meiers atzīmējās ar desmit punktiem un desmit atlēkušajām bumbām. Latviešu centra spēlētājs astoņus punktus guva pēdējā ceturtdaļā, kas ir tikai par diviem mazāk, kā iespēja visa VEF komanda.

“Krasnojarskā vienmēr ir fiziski smagas cīņas. Otrais puslaiks bija slikts – spēlējām lēni un pieņēmām nepareizos lēmumus.

Pietrūka disciplīna un nebija līdera, kurš izšķirošajos momentos uzņemtos atbildību.

Protams, arī Meiers šodien sevi lieliski parādīja,” preses konferencē sacīja rīdzinieku galvenais treneris Jānis Gailītis.

Rīdzinieki spēles pirmajā ceturtdaļā veica 12 punktu izrāvienu un panāca 20:10, bet punktu spēles pirmajai daļai ar tālu trejaci pielika Artūrs Ausējs, kurš panāca 23:12. Otrās ceturtdaļas ievadā “VEF Rīga” pārsvars sasniedza jau 13 punktus, taču turpinājumā kritās viesu spēles temps, kā rezultātā pretinieki pakāpeniski atspēlējās un komandas pārtraukumā devās, rezultāta tablo vēstot vien 36:35 Latvijas vienības labā.

Spēles trešajā ceturtdaļā “VEF Rīga” izlaida vadību, taču spēja to atgūt un pirms desmit noslēdzošajām minūtēm atradās vadībā ar 57:56. Tiesa, ceturtās ceturtdaļas otrajā pusē laukuma saimnieki veica izrāvienu 12:0, ielikdami pamatus uzvarai. Mača beigās “VEF Rīga” cieta zaudējumu ar rezultātu 67:75.

Meiers šajā mačā laukumā pavadīja 31 minūti un 53 sekundes, kuru laikā iemeta četrus no sešiem divpunktu metieniem un divus no trim soda metieniem.

Tāpat latviešu basketbolists izcīnīja desmit atlēkušās bumbas, septiņas no tām aizsardzībā, veica divas rezultatīvas piespēles, pieļāva trīs kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, divas reizes pārkāpa noteikumus un izprovocēja četras piezīmes.

Viņš šajā mačā iekrāja 18 efektivitātes koeficienta punktus, kas bija otrs labākais rādītājs komandā aiz Džonsona nopelnītā 21 punkta.

“Jeņisej” komanda Vienotajā līgā guvusi četras uzvaras 11 spēlēs, kas kopvērtējumā ļauj atrasties devītajā vietā, kamēr “VEF Rīga” 11 mačos guvusi divus panākumus un tabulā ieņem pēdējo pozīciju starp 14.vienībām.