Krišjānis Kariņš.
Krišjānis Kariņš.
FOTO: Valsts kanceleja

“Jāmazina slānis, kas vienkārši negrib strādāt.” Kam jūs piešķirtu papildu valsts naudu? LA aptauja 3

Mārtiņš Daģis Pļaviņu novada Klintaines pagastā: “Es esmu jauns uzņēmējs, tāpēc teikšu tā: visvairāk izglītībai un medicīnai. Izglītība taču ir valsts attīstības pamats, jo vairāk izglītotu cilvēku, jo turīgāka valsts.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
TESTS. Jūsu īkšķu novietojums, sakrustojot pirkstus, atklāj daudz par jūsu personību 12
Veselam
7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 55
Lasīt citas ziņas

Tikpat svarīga ir medicīna, ne velti tautas gudrība māca – veselā miesā vesels gars. Kādreiz dzirdēju par veselības veicināšanas projektu tieši ar tādu nosaukumu, nu jau ilgāku laiku klusums.

Protams, vairāk naudas vajadzētu piešķirt arī uzņēmējdarbības atbalsta programmām un nodarbinātības veicināšanai, īpašu vērību veltot tam, lai samazinātu to slāni, kas vienkārši negrib strādāt.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Aija Kauliņa Kandavas novada Cēres pagastā: “Man kā pensionārei visvairāk sāp, ka klibo veselības aprūpe – tai vajadzētu veltīt ne vien lielākus līdzekļus, bet arī lielāku uzmanību. Veselības aprūpei jābūt valsts politikas galvenajai prioritātei. Kad palasu, kā ir citās valstīs, paliek skumji.

Nu nedrīkstētu būt tā, kā ir man un daudziem citiem veciem cilvēkiem. Nav normāli, ka mūždien jākalkulē – tās zāles varu atļauties, bet varbūt bez tām varu iztikt. Protams, ir arī tādas zāles, kuras jādzer katru dienu, nevar tā – vienu dienu dzers, otru ne.

Tas viss, protams, saistīts ar mazajām pensijām, un no tās pašas man jāmaksā par piegādi mājās. Tāpēc vairāk līdzekļu vajadzētu atvēlēt arī transporta attīstībai un ceļu uzlabošanai.”

Dagne Graudiņa Rīgā: “Man ir invaliditāte, šobrīd esmu bezdarbniece. Man nav tik smaga diagnoze, taču mēnesī zālēm tāpat aiziet 60 eiro. Vairāk jādod medicīnai, jo tagad, lai tiktu pie ārsta vai rehabilitācijas pakalpojuma, reizēm jāgaida pusgads un pat gads. Un vairāk jādod valsts aizsardzībai, Ukrainā taču joprojām notiek karadarbība. Izglītībai arī, kultūrai.”