Publicitātes foto

Mūsdienu amatniecības festivālā piedalīsies 150 meistaru 0

Jau šo sestdien un svētdien, 9. un 10. augustā, Brīvdabas muzejā no plkst. 10 līdz 17 risināsies ceturtais Mūsdienu amatniecības festivāls, pavēstīja muzeja kultūras pasākumu organizatore Eva Pētersone-Birzleja.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
Lasīt citas ziņas

Festivāla laikā būs iespējams aplūkot un iegādāties ap 150 amatnieku darinājumus, kas tapuši, apvienojot tautas mākslas tradīcijas ar mūsdienu prasībām un tehnoloģiskajām iespējām. Līdztekus amatniecības izstrādājumu tirdziņam varēs iegādāties arī pārtikas produktus, piedalīties zīda apgleznošanas, dekupāžas, rotu veidošanas, mākslīgo ziedu darināšanas un citās radošajās darbnīcās. [popular_posts title=”yes”][recent_posts title=”yes”]

Kurzemes zvejniekciema pļaviņā apmeklētājiem būs iespēja vērot un piedalīties izstrādājumu tapšanā, kā arī baudīt muzejam neierastu muzikālo fonu RadioNABA dīdžeju pavadībā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus risināsies Rīga 2014 – Eiropas kultūras galvaspilsēta notikums Amatnieku darbnīcas “Tilts”. Interesantākie, atraktīvākie, atsaucīgākie savu amatu pratēji tiks īpaši aicināti demonstrēt savus ražojumus un to izgatavošanu.

Amatnieku darbnīcas ietvaros prezentēs jaunu zīmolu “Muline”, kas izgatavo apģērbu no dabīga auduma – lina, kokvilnas un vilnas. Rotu pasauli pārstāvēs jau labi pazīstamie Martas Krastas mākslas darbi. Pazīstami ir arī “Rix Wood” koka aksesuāri, savukārt “tundra HATA” ir eksperimentāla cepuru dizaina darbnīca, kas nodarbojas ar filca galvassegu izgatavošanu.

Kas ir mauči un kā tos lietot šodien – rādīs rokdarbniece Dace Kupče-Bunce. “Etnoteks” iemieso dzīvē latviešu etnogrāfisko mantojumu – ražo kokvilnas audumu ar latvisko ritmu un krāsu saskaņu. No šiem audumiem ar “Rokdarbu rezidences” projekta “Skrodernīca” meistaru palīdzību varēs sašūt kādas praktiskas lietas. Piebalgas Porcelāna fabrika rādīs, ko tā ir iespējusi 12 gados, un dos iespēju ikvienam zīmēt uz porcelāna krūzes vai bļodiņas. Rīgas Latviešu biedrības Folkloras komisijas “Sprīdīša skolas” dabas materiālu leļļu darbnīca dos iespēju gan pašiem gatavot, gan uzspēlēt teātri ar jaunajām mantiņām. Kristīnas Sunepas-Celmiņas stikla rotas rotās jebkuras paaudzes muzeja apmeklētājas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.