Rajevskis par prezidenta vēlēšanām: Šobrīd ir “ne zivs, ne gaļa”. Ceru, ka parādīsies vēl kāds kandidāts 65

Tuvojoties maija beigās gaidāmajām valsts prezidenta vēlēšanām, publiski redzamā situācija izskatās diezgan bēdīga – šobrīd ir AS virzītais Uldis Pīlēns un NA virzītais pašreizējais valsts prezidents Egils Levits, kuram atbalstu solījusi JV, bet kategoriski pret viņa atbalstīšanu izteikusies ZZS, savukārt “Progresīvie” meklēšot sev savu kandidātu izvirzīšanai.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījums “Kur tas suns aprakts?” lūdza šā brīža situāciju komentēt politologam Filipam Rajevskim. Viņš izsakās par ZZS vietu šajā politiskajā spēlē.

“ZZS varbūt nav tik izteikti ideoloģizēti, bet viņi pretendē uz savas partijas milzīgo vēsturi. Pompozā attieksme pret sevi un savu vietu Latvijas politikā – arī šobrīd viņiem ir jāspēj noturēties,” uzskata Rajevskis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš norāda, ka, ja arī tagad ZZS ir rezervistu soliņš, tad ZZS var būt vienalga savi līderi, savs cilvēks, kurš var būt partijas ideju nesējs. Rajevskis tāpēc ir pārliecināts, ka šajā kontekstā šobrīd ir par maz kandidātu uz valsts prezidenta amatu.

Tomēr politologs norāda uz kādām niansēm atbalsta balsu vākšanā: “Pēc tam, jo tas ir absolūti normāli, pat ja kandidāts nepiekrīt kādām citu partiju idejām, bet viņš ir normāls un spēcīgs kandidāts, viņam ir jāspēj aiziet, piemēram, uz “Progresīvo” frakciju un jāpasaka “Nē, dārgie draugi, Stambulas konvencija nebūs, partnerattiecības nebūs!””

Prezidenta amata kandidāta argumentācijai jābūt tādai, ka visi tiešām aizdomājas par jautājumu, ko izteicis kandidāts. “Protams, mīlestības tur nebūs, bet cieņai jābūt.

Tas ir svarīgi, ka tev ir argumentācija te, nevis man tev viss nepatīk. Tas ir politiskais dialogs, diskusija.” Politologs norāda, ka tā nav nekāda problēma, ka kāds pasaka – nē, mēs šo kandidātu ideoloģisku apsvērumu dēļ neatbalstām.

“Es kā Saeimas vēlētājs sagaidu normālu politisku procesu, kura rezultātā tad izkristalizējās labākais kandidāts. Šajā procesā, kuru viņi ir izstaigājuši, es arī tad esmu ieguvis priekšstatu par kandidātu un par to, ko viņš domā, ar ko viņš ir, pret ko viņš ir un tā tālāk.”

Ne zivs, ne gaļa, ne cepts, ne vārīts. Man ļoti nepatīk, tā šā brīža situāciju ar kandidātiem uz prezidenta amatu raksturo politologs.
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.